Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Alkol Alma İsteğini Azaltıyor.

28.10.2015
1.625
Alkol Alma İsteğini Azaltıyor.

acı ağaç acı ağacın faydaları nedir alkol alma isteğini azaltır mı acı ağaç bağırsak kurtlarını döker mi acı ağaç taş düşürür mü acı ağaç karaciğere yararlı mı

Alkol Alma İsteğini Azaltıyor. Latince olarak Quassia amara olarak bilinen. Sedefotugillerden; 2-3 metre boyunda küçük bir bitkidir. İnce kabuklarının üzerinde sarı benekler vardır. Çiçekleri kırmızıdır. Venezuella,Brezilya gibi Sıcak ülkelerde yetişir. Bu ülkelerde acı ağaç kabuklarından yapılan kaplardan su içenlerin kuvvetleneceğine inanılır. Hekimlikte; kökü, kabuğu ve odunu kullanılır. Etkili maddesi ‘Quassine’dir. Çok acıdır. Sıcak ülkelerde yetişen, çiçekleri kırmızı, kabukları sarı benekli, küçük bir ağaçtır. Başlıca etken maddesi, bitkiye de adını veren acı bir madde olan Kuasindir. Ayrıca, uçucu yağ ve rezin içerir..Kabuğu,gövdesi ve kökü kullanılır.

Acı Ağaç Solucan Düşürüryormu

1-İştah açıcı, kurt düşürücü ve ateş düşürücü olarak kullanılır hafif olmasına rağmen çok acı bir tadı vardır. Solucan kıl kurtları düşürmek için; 5-10 gr acı ağaç 1lt suda 4-5 saat bekletilir sonra süzülür sabahları aç karnına birer çay bardağı içilir.

Acı ağaç Saç Kepeklenmesini önlüyormu

2-Mide, karaciğer, böbrek ve tükürük ifrazatını arttırır. Hazımsızlığı giderir iştah açar böbrek taşlarının düşmesini kolaylaştırır, safra kesesi ağrılarını keser.

Acı Ağaç İştah Açıcı ve Kuvvet Vericimidir

3-5gr acı ağaç, yarım kilo siyah üzümle birlikte 2 lt suda kaynatıldıktan sonra süzülür balla karıştırılarak yemeklerden yarım saat önce içildiğinde iştah açıcı ve kuvvet verici olarak kullanılır.

Acı Ağacın Kurt Düşürürcü Özelliği Varmı

4-10gr 1.lt su içerisinde kaynatılır bu su ile baş friksiyonlanır iyice ovulursa kepeklenmeyi önler. 5-Acı ağaç yaprakları çay gibi demlenip günde 2-3 çay bardağı içilirse alkol alma isteğini azaltır.

6-Pişirilerek hazırlanır lavman yapılırsa bağırsak kurtlarını düşürür.

7-Fazla içilirse baş dönmesi kusma ve bulantı yapar.

Acı Ağaç Alkol İsteğini Azaltıyormu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Acai Üzümü Saç,Tırnak Ve Cilde İyi Gelir.

acai üzümü acai üzümünün faydaları acai saç ve cilde iyi geliyor mu acai diş eti iltihabına iyi gelir mi acai...

Kapat