Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Akne Ve Sivilceleri Yok Eder. Cildi Güzelleştirir.

20.10.2015
1.649
Akne Ve Sivilceleri Yok Eder. Cildi Güzelleştirir.

ıtır nedir ıtır nelere faydalıdır ıtır çiçeği aknelere iyimi gelir ıtır cildi güzelleştiriyor mu ıtır sivilceyi önler mi ıtır siyah noktaları yok eder mi…

Akne Ve Sivilceleri Yok Eder. Cildi Güzelleştirir. Sardunyagiller familyasından olup, güzel kokulu yaprakları, türlü renkler de çiçekleri olan bir süs bitkisidir. Çiçeklerinden infüzyon yolu ile faydalanılır. Yaprakları güzel kokulu, bir süs bitkisidir. Itır bitkisi Dünyanın her yerinde1800-2000 metre rakıma kadar, kayalık, ormanlık, tarla ve Çalılıklarda Kumlu ve humuslu topraklarda yetişir. Yeşil kısımları tüylü ve oyalı olup losyon imalatında kullanılır. 14-40 cm boylarında, Haziran-Temmuz aylarında morumsu-pembe renkli çiçekler açan çok yıllık otsu bir bitkidir. Toprak altı kısmı etlidir. Taban yaprakları kalp şeklindedir. Çiçek durumu 5-10 çiçeklidir. Çanak yaprakları beş parçalı, kırmızımtırak renklidir. Uçucu yağ ve buharlı distilasyon yöntemiyle elde edilen ıtır yağı, sabun ve parfümeri imalatında önemli bir koku verici maddedir.

Itır Çiçeği Nedir Nelere İyi Gelir

ITIR YAĞININ KULLANIMI: Masaj ve Banyo şeklinde uygulanır. Masaj yağı; 50 ml Tatlı Badem yağı, 20 ml Jojoba yağı, 20 ml Işıldak yağı (eşek otu), 5 ml Itır yağı, 5 ml Mercanköşk yağı karıştırılarak elde edilir. Bu masaj yağı ile sırt, omuz, kollar ve bacaklar ovalanarak masaj yapılır.

Itır Çiçeği Cildi Güzelleştiriyormu

İshal ve kanama şikâyetlerinde haşlanarak çay gibi içilir. Gargarası boğaz ağrılarına iyi gelir. Cilde olan faydası nedeniyle losyon yapımında da kullanılır. Ayrıca, güzel kokusu ve görünüşünden dolayı süs bitkisi olarak kullanımı oldukça yaygındır.

Itır Çiçeği Losyon İmalatında Kullanılırmı

FAYDALARI: Uçucu yağ ve buharlı distilasyon yöntemiyle elde edilen ıtır yağı, güle de benzeyen güzel kokusundan dolayı karışım yağlarda, oda kokusu olarak ve genel koku verme amacı ile kullanılmaktadır. Cildi güzelleştirir. İshali keser. Boğaz ağrılarını giderir. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür. Bağırsak parazitlerini düşürmeye yardımcı olur. Kanı temizler.

Itır Çiçeği Sivilce ve Aknelere İyi Gelirmi

Sakinleştiricidir. Ciltteki yanıkları, egzama ve akne şikâyetlerini giderir ve cildi güzelleştirir. Böbrekler ve karaciğerin güçlenmesi için faydalı olabilir, kanamaları durdurmaya yardımcı olur. Antiseptik özellikleri, ağız ülserleri, boğaz ağrıları, kesik ve enfeksiyonlarda fayda sağlayabilir.

Itır Çiçeği Karaciğere Faydalımı

İltihap giderici, yatıştırıcı ve damar daraltıcı özellikleri, onun akne, yanıklar, cildin su toplaması, hemoroit, kesikler, egzama, kan toplamış gözenek, isilik ve arteritin tedavisine destek olarak başarı sağlayabilir. Yaraları iyileştirir. Sakinleştiricidir stresten arındırır.

Itır çiçeği Kanı Temizlermi

Mide ve Bağırsak gazlarını giderir. Bağırsak parazitlerini düşürür. Akne, dermatit, egzama, yanıklarda, siyah noktaların giderilmesinde böcek ısırıklarında losyon olarak kullanılır. Adet öncesi sendromunda menapozal şikâyetlerin giderilmesinde kullanılır. Gebelik sonrası depresyon ve selüloitte kullanılır. Hemoroit ve kılcal damar rahatsızlıklarında kullanılır.

Itır Çiçeği Karaciğere Faydalımı

UYARI: Gebeliğin ilk üç ayında kullanımından sakınılması gerekir, Cildi tahriş edici özelliği vardır.

Itır Çiçeği Sivilce ve Aknelere İyi Gelirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Acıgünek Göğsü Yumuşatır, Öksürüğü Keser.

acıgünek otu acıgünek nedir nelere iyi gelir acıgünek göğsü yumuşatır mı karaciğere iyi gelen bitkiler sarılığa iyi gelen otlar safra...

Kapat