Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Akne ve Sivilceleri Kurutur Cilde İyi Gelir

15.09.2015
1.473
Akne ve Sivilceleri Kurutur Cilde İyi Gelir

safran nedir nelere iyi gelir safran sivilcelere iyimi gelir safran cilt lekelerini gideriyor mu safran sindirime iyimi geliyor safran nelere şifa veriyor şifalı bitkiler safran…

Akne ve Sivilceleri Kurutur Cilde İyi Gelir Bir baharat türü olan safran antik çağlardan beri ağrıyı, sindirim sorunlarını ve hatta yüksek tansiyonu tedavi etmek için kullanılıyor. Araştırmalarla safranın prostat ve meme kanserinde çoğalmayı önleyici etkisi olduğu saptanmış. Ayrıca lösemi hücrelerinin büyümesini baskıladığı ve akciğer kanserine karşı programlanmış hücre ölümünü uyaran etkisi olduğu bulunmuştur. Safranın iştahı düzenleyici özelliği bulunmakta olup Kilo vermeye çalışanlar safran özünü deneyebilir.

Safran Kan Hücrelerini Yenilermi

Besin isteklerini moleküler düzeyde ortadan kaldırdığı gözlenmiştir.Safran, beynin serotonerjik sistemini hedefleyerek atıştırma arzusunu ortadan kaldırmaktadır. Bu sistem iştah, ruh hali ve hatta şeker isteğini etkilemektedir Safranın antidepresan etkileri olduğu bilinmektedir. Araştırmalarda safranın hafif ve orta dereceli depresyonda depresyon ilacı ile eşit etkili olduğu gösterilmiş ve ortaya çıkan cinsel yan etkileri de hafiflettiği saptanmış.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-09-02 17:31:58Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com?PKאU+s+

Klinik bir çalışmada hafif ve orta dereceli Alzheimer hastalarında geleneksel olarak kullanılan Alzheimer ilacı kadar yararlı olduğu gösterilmiştir. Depresyon ve Alzheimer gibi rahatsızlıklarda günlük kullanım 30 mg’ı geçmemelidir.

Safran Sindirime Faydalımı

FAYDALARI: Hastalıkları Önler: Safran hastalıkları önleyen kimyasal bileşenler içermektedir. Bunun yanında vücudu rahatlatıcı özelliği vardır. Uçucu Yağlar: Safran diğer bitkilerle birlikte tüketildiğinde inanılmaz tadı ile uçucu yağlarla karışır, böylece bir çok fayda sağlar.

Safranın Saçlara Faydası varmı

Safranın içerdiği uçucu yağlardan bazıları, sineol, pinen, borneol, geranoildir. Antidepresan: Safranın içerdiği bileşenler bünyede depresyona neden olan asit dengesinin bozulmasına engel olmaktadır. Bu özelliğinden dolayı ruh sağlığı alnında yaygın olarak safran kullanılır.

Safran Vucudu Rahatlatırmı

Hücre Sağlığını Korur: Safra kan hücreleri başta olmak üzere bünyede bulunan hücre sağlığını korur. Bunun yanında, ayrıca hücrelerin sayısının artmasına ciddi katkılarda bulunmaktadır. Sindirime Faydaları: Etkili antioksidan özelliğinden dolayı safran, sindirim sistemi için faydalıdır. Bağırsak hareketlerini artırarak kabızlık sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olduğu gibi, bu özelliğinden dolayı kilo vermeyi kolaylaştırır.

Safran Sindirime Faydalımı

Kalp Sağılığı: Safran potasyum açısından zengin olduğu için kan basıncını sağlıklı seviyelerde tutmaya yardımcı olur. Bu özelliğinden dolayı safran dolaylı olarak kalp sağlığına katkıda bulunur. Kan Sağlığına Katkıları: Bünyeyi toksin ve zararlı kimyasal maddelerden koruduğu için safran aynı zamanda kanın temizlenmesini sağlar. Kan hücrelerinin çoğalmasına katkıda bulunması yanında, içerdiği demir faktörüyle kan hücrelerin daha fazla oksijen almasına yardımcı olur.

Safran Vucudu Rahatlatırmı

Cilt Sağlığına Faydaları: Safranın içeriği cilt sağlığı açısından da önemlidir. Cildin temizlenmesi ve genç kalması için safran cilt maskelerinde yaygın olarak kullanılır.Pürüzsüz ve sağlıklı cilt sahibi olmak için, 1 çay kaşığı sandal ağacı tozu, 2-3 safranı bir bardak sütte karıştırın. Daha sonra cildinizi yıkayın ve bu karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi durulayın. Burada anlattığımız karışımı iki haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

Safran Kan Hücrelerini Yenilermi

Akne Tedavisi: Safranın antifungal içeriği akne, leke ve siyah noktaların tedavisi için etkili olmasını sağlar. Bunun için şu uygulamayı yapabilirsiniz; 8-10 safran ve 4-5 fesleğeni mikserden geçirip Yüzünüze bu karışımı 10-12 dakika masaj şeklinde uygulayın. Bu uygulama akne ve sivilce sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Fesleğen yaprakları cildinizi akne ve sivilceye neden olan unsurlardan temizleyecektir. Daha etkili sonuçlar almak için, safran batırılmış sütü yüzünüze günde iki kere uygulayabilirsiniz.

Safran Nedir Nelere İyi Gelir

Yüz Dokusunu Geliştirir: Yüz dokusunu geliştirmek için safrandan faydalanabilirsiniz, bunun için; 10 dakika boyunca bir bardak suyu kaynatın daha sonra 4-5 tane safranı ve 4 çorba kaşığı süt tozunu ekleyin. Bu karışımı 10 -15 dakika boyunca cildinize uygulayın. Bu cilt paketi yüz dokunuzun gelişmesine yardımcı olacaktır.

Safran Kalp Sağlığına Ne kadar Faydalıdır

Kuru Ciltler Tedavisi: Eğer mat ve kuru bir cilde sahipseniz, limon ve safran maskesi hazırlayabilirsiniz. Limon cildi temizlerken, safran parlaklık kazandırır. Yapmanız gereken tek şey:Safran tozunu bir çay kaşığı limon suyu ile karıştın. Eğer çok kuru cilde sahipseniz bu karışıma birkaç kaşık süt ilave edebilirsiniz. Karışımı hamur haline getirdikten sonra cildinize uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi duru su ile yıkayın. Safranı ayrıca banyo suyuna karıştırarak duş aldığınızda komple deri sağlığınıza katkıda bulunur. Deriyi temizleyerek yumuşamasını sağlar.

Safranın Saçlara Faydası varmı

Saç Sağlığına Faydaları: Safranın sağlığa diğer faydaları yanında saç sağlığına da katkıda bulunmaktadır. Saçların sağlıklı şekilde büyümesine yardımcı olabilir. Safran ve meyan kökü süt ile karıştırılarak saçların döküldüğü kısma uygulandığında saç çıkmasını teşvik eder. Bunun yanında var olan saçların dökülmesini azaltarak kellik sorununu ortadan kaldırabilir.

Safran Akne Ve Sivilcelere iyi Gelirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Depresyona İyi Gelir Balgam Söktürür

kaldirik nedir nelere iyi gelir kaldirik depresyona iyimi gelir balgam söktüren bitkiler bademciğe iyi gelen otlar iltihaba iyi gelen bitkiler...

Kapat