Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Akciğer Ve Karaciğer İltihabına İyi Geliyor

29.04.2019
82
Akciğer Ve Karaciğer İltihabına İyi Geliyor

Kırlangıç Otu Nelere İyi Gelir ?

Gelincikgiller familyasının bir türü olan kırlangıç otu, 30 ile 80 cm boyutlarda yetişen ve kaşıntı otu olarak da adlandırılan bir bitki olarak dikkat çekiyor. Sarı renkli yapraklara sahip ve kök kısmı parmak kalınlığında olan kırlangıç otunun hasat zamanı ise her yıl temmuz ile ağustos ayları arasında yapılıyor. Güneşe maruz kalmadan kapalı bir yerde kurutabileceğiniz kırlangıç otu en çok çay olarak tüketiliyor.

Kanı Temizler Ve Kan Yapar

Ülkemizde Marmara ve Karadeniz bölgelerinde yetişir. En çok dikkat edilmesi gereken, önemli nokta ise sapından çıkan renkli sıvının zehirli olduğu gerçeğidir. Kan kanserine karşı etkili: Kan kanserine karşı etkili olduğu bilinen bir bitki olan kırlangıç otu kanı temizlemesi ile dikkat çekiyor. Kanı temizleyen ve kan yapan bir bitki türü olan kırlangıç otunu etkili olabilmesi için ısırgan otu ve mürver ağacının yaprakları ile birlikte kaynatıp günde 2 litre tüketebilirsiniz.

Göz Sorunlarını Tedavi Eder

Kırlangıç otunun yapraklarını eliniz ile sıktığınızda ortaya bir sıvı çıkacak. Bu sıvıyı göz kapaklarınıza sürerek katarak gibi göz kusurlarını ve göz yorgunluğu gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.
Böbrek rahatsızlıklarının yan etkilerine karşı etkili: Böbrek rahatsızlığına bağlı bir biçimde kadınlarda ortaya çıkan kıllanma sorunlarına iyi gelen kırlangıç otunu doğru kullanım için kırlangıç otundan elde edilen suyu kıllanma olan bölgelere sürmek etkili olacaktır. Bekleme süresinden sonra cildinize papatya kremi sürerek cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Karaciğer Rahatsızlıklarını Tedavi Eder

Karaciğer hastalıklarından muzdaripseniz kırlangıç otu kullanabilirsiniz. Kırlangıç otu faydaları arasında yer alan bu etki özellikle sarılık sorunu olan kişilerde çok etkili. Safra taşı düşürülmesinde de etkili olduğu bilinen kırlangıç otunu düzgün kullanım için düzenli olarak kullanmalısınız. Akciğer ve karaciğer iltihabına iyi geliyor:

Nasıl Kullanmalı ?

Kırlangıç otu faydalarından bir diğeri ise akciğer ve karaciğer iltihabına ve olası yan etkilerine iyi gelmesi. İshali önleyen kırlangıç otu bunun yanı sıra sapından çıkan sıvı ile de siğil ve nasır tedavisinde oldukça etkili.
Kırlangıç otu çayı nasıl yapılır? 2,5 su bardağı suyun içinde 2 tatlı kaşığı kurutulmuş kırlangıç otunu 10 dakika boyunca demleyin. Demlendikten sonra süzerek içebilirsiniz. Etkili olması için düzenli kullanmanız gerekiyor.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Faydaları Say Say Bitmiyor

Yer Elması Faydaları Saymakla Bitmiyor Yer elmasının yetiştirilme şekli patates anımsatırken tadı ise, turp ve enginara benzemektedir ve bu tadın...

Kapat