Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Akciğer Kanseri Oluşumunu Engeller.

17.10.2015
1.907
Akciğer Kanseri Oluşumunu Engeller.

amber çiçeği gülhatmi hibisküs amber çiçeği akciğer kanserine iyi geliyor mu böbrek iltihabına gülhatmi iyi gelir mi amber çiçeği nelere iyi gelir şifalı bitkiler…

Akciğer Kanseri Oluşumunu Engeller. Doğanın bize sunduğu keşfedilmeyi bekleyen sayısız şifalı bitkilerden birisidir Hibisküs ya da diğer adı ile Amber çiçeği. Hastalıkların nefesini ensemizde hissettiğimiz son yıllarda insanlar akın akın aktarların yolunu tutuyor. Daha temiz bir beden sloganı ile yola çıkan insanlar artık hastalığa yakalanmadan doğal beslenme ve doğal besin bulmanın yollarını arıyorlar. Güzellik olarak bir vitrini süsleyebilecek kadar güzel olan Amber Çiçeği, sağlık açısından da son derece şifalıdır. Botanik biliminde cins olarak Hibisküs olarak adlandırılan şifalı bitki memleketimizde Mekke gülü, Narçiçeği olarak bilinmekte ve genel olarak Amber çiçeği veya Gülhatmi isimleri  kullanılmaktadır.

Amber Çiçeği Akciğer kanserine İyi gelirmi

Beslenme takviyelerinin başında sayılabilecek olan Amber Çiçeği cilt yenilemeden böbrek hastalıklarına kadar sayısız hastalığa deva olabilmektedir. Düzenli kullanım tedavide başarının sağlanmasında ana prensiptir. Genellikle çayı demlene bilen bitki, çöl ikliminin hakim olduğu bölgelerde“susuzluk giderici” olarak kullanılan bir numaralı bir içecektir. Türlü türlü renklerde olabilen Hibisküs genel olarak mavi, beyaz, kırmızı, beyaz-kırmızı ve diğer renk cümbüşlerini bir arada bulundurabilmektedir. Bitki bilimciler daha yaralı olanın koyu kırmızı renkte olanında hemfikirlerdir.Kaliteli ve faydalı olan Amber Çiçeğini satın almadan önce dilinizle tecrübe etmenizi öneriyoruz. Zira kullanılabilir ve şifalı olanın dilinizde mayhoş tat bırakacağını unutmayınız.

Amber Çiçeği Antioksidanmı

AMBER ÇİÇEĞİ HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR? Amber Çiçeği kuvvetli bir antioksidandır. Buna bağlı olarak tüm vücutta sağlık iksiri hükmüne geçer ve serbest radikallerin vücutta hastalık yapabileceği tüm etkenleri ortadan kaldırır. Antioksidanlar kimyasal bir maddedir. Görevleri ise vücutta bulunan ve zararlı etkiye sahip serbest radikallerin verdiği zararı önler veya oluşumunu engeller.

Amber Çiçeği Böbreklere Faydalımı

Antioksidanlar tüm bitkilerde az veya çok bulunur. Lakin Amber Çiçeği (Hibisküs) için kelimenin tam anlamı ile antioksidan deposudur diyebiliriz. Amber Çiçeği (Hibisküs) bitkisinin faydalarını sıralayacak olursak.

Amber Çiçeği Cilt Hücrelerini Yeniliyormu

FAYDALARI: Kan şekeri ve tansiyonun düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca iyi huylu kolesterolün yükseltilmesine de yardımcı olur. Toplumumuzda nadir görülen Wilson hastalığına karşı savaşmada faydalı bitkilerden bir tanesidir. Vücuttaki organlar ve iskelette bakır birikimi olarak tanımlanan Wilson hastalığı Hibisküs şifalı bitkisinin bakır tahliye eden kimyasal maddeleri sayesinde hastalık için destek olabilmektedir. Bu maddeler Hibisküs çiçeğinde alttaki taç yapraklarda yer almaktadır. 15 gün boyunca günde 3 defa içilmelidir. Her seferinde taze hazırlanmalıdır. 2 ayda bir kez kür, tekrar edilmelidir. Demir içeriği bakımından zengindir.

Amber Çiçeği Çayı Nelere iyi Geliyor

Amber Çiçeğinin en önemli özelliklerinden bir tanesi topraktaki demiri bünyesine çekebilme yeteneğinde olmasıdır. Ayrıca demir gibi magnezyumu da bünyesinde depolamaktadır. Akciğer kanserine yakalanma riskini azaltır. Akciğer kanseri olmuş hastalarda ise günde iki su bardağı Hibisküs Çayı almaları önerilmektedir. Öğleden önce ve öğleden sonra uygulanan küre 10 gün boyunca devam edilmelidir. Kür, 3 ayda bir tekrar edilmelidir. Amber Çiçeği bağırsak gazlarının giderilmesi hususunda adeta bir uzmandır.

Amber Çiçeği İyi Huylu Kolesterolü Yükaeltiyormu

Soğuk algınlığı ve ateş düşürme konusunda şifalı etkilere sahiptir. Günde 1-2 su bardağı içilmesi şikayetlerin azalmasında önemlidir. Hibisküs bitki çayı hem antiseptik hem de antibiyotik olarak kullanılabilir. Düzenli kullanım damar sertliği (arteriyoskleroz) şikayetine karşı önlem alınmasında faydalıdır. C vitamini bakımından zengindir. Böbrek hastalıkları ve iltihabında şifa gücü yüksektir. İyi bir hücre yenileyicidir. Kireçlenmeyi önleyici etkisi vardır.

Amber Çiçeği Kan Şekerini Düzenlermi

UYARI: Hibisküs bitkisinin en güçlü özelliklerinden biri de topraktaki metalleri depolama potansiyelidir. Ağır metal içeren topraklarda yetişmekte olan Hibisküslerin kullanılmaması ve hasat edilmemesi gerekir. Guatr ve tiroide şikayeti olanların kullanmaları önerilmemektedir. Bu bitkilerin şifa verici özelliğinden çok zararı bulunmaktadır. Doktorunuz size anemi tedavisi uygulamışsa Hibisküs çayı veya kürü uygulamayın.

Amber Çiçeğinin Diğer Adı Hibisküsmü

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Ciltteki Lekeleri ve Çilleri Giderir.

abdestbozan otu abdestbozan otunun faydaları cilt lekelerini ve çilleri gideren bitkiler bademcik ve boğaz ağrılarına iyi gelen bitkiler ateş düşüren...

Kapat