Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ahududunun Faydaları Nelerdir ?

28.03.2014
4.725
Ahududunun Faydaları Nelerdir ?

ahududu şifalı bitkiler ilginç bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler kolay doğum yaptıran bitkiler…

Latincesi: Rubus idaeus dur. Gülgiller familyasından Yaz ve Sonbahar mevsiminde kırmızı ve tatlı meyveler veren daha çok Akdeniz bölgesinde yetişen bir bitki türüdür. FRAMBUAZ olarak da bilinir. Meyveleri pasta ve reçel yapımında kullanılır. Şifa verici olarak meyvesi ve yapraklarından faydalanılır.
1-Ahududu güçlü bir antioksidan olup, Protein, karbonhidrat, selüloz, provitamin A-C-P vitaminleri elma ve limon asidi, kalsiyum, magnezyum, fosfor, demir, mangan ve bakır bileşimi asitler, pürinli maddeler ihtiva eder.

2-Tansiyonu düşürür, kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Yapraklarının usaresi terletir ve idrar söktürür. Bağırsakların çalışmasını düzene sokar. Kabızlığı giderir. Ateşi düşürür. Vücuda dinçlik verir, yaşlanmayı geciktirir.

3-Ahududu suyu; Böbrek ve safra kesesi taşlarına, nikriz hastalığına çok faydalıdır. Boğaz, bademcik ve göz iltihaplarına iyi gelir. Suyu ile gözlere pansuman yapılırsa faydası görülür.

ahududududududu

Konu Aramaları:

ahududunun faydaları,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yabani Armut Ağacı Nedir,Faydaları Nelerdir ?

yabani armut ağacı armut hiç bilinmeyen bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler ilginç bitkiler kesinlikle kullanılması gereken bitkiler sigara...

Kapat