Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Ağız Kokusunu Giderir Dişleri Temizler

30.07.2015
2.664
Ağız Kokusunu Giderir Dişleri Temizler

misvak nedir misvak ağız kokusunu önler mi diş eti kanamalarına ne iyi gelir diş etlerini ne kuvvetlendirir misvak dişleri beyazlatır mı diş çürümelerine iyi gelen bitkiler…

Ağız Kokusunu Giderir Dişleri Temizler Latince ismi Salvadora persica olan misvak ağacı Kökeni yaklaşık 7.000 yıl öncesine dayanır. Asya ve Afrika kıtalarındaki step topraklarda yetişir. Dikensiz küçük çalı ağaçlardır. Taşınması kolay olan misvak ağacı, aynı zamanda hoş kokuludur. Misvak ağacının odunu, lifli bir yapıya sahiptir. Yaprakları karşılıklı ve derimsidir. Erak ağacı olarak da bilinen misvak ağacının meyvesine kebas denir. Üzüm salkımlarına benzeyen salkımlardan oluşur. Nohut büyüklüğünde meyvesinin içinde küçük sert bir çekirdeği vardır. Meyvesi başlangıçta yeşildir. Zaman geçtikçe kırmızılaşır. Bu durumda acımtırak bir tadı vardır. Olgunlaştıkça kararır ve tatlanır.

Misfak Ağız Kokusunu Önlüyormu

Bu ağaç dalları kesilerek diş temizlemede kullanılır. Diş temizliği oldukça faydalı olan misvak, diş eti hastalıklarını önlemede de oldukça faydalıdır. Ağızda etkin bir temizlik sağlar.

Misfak Diş Etlerine İyi gelirmi

İçeriği oldukça zengin olan misvak da şunlar bulunur; silisyum; dişteki lekeleri çıkartır dişi beyazlatır. Sodyum; Diş etindeki mikropları öldürür. Tanen; Diş eti iltihabını önler, plağı azaltır, oluşumunu önler. Klorür; Diş taşı oluşumunu engeller. En iyi ve en etkileyici diş temizleme aracı olup, ağızdaki mikropları ve bakterileri öldürür.

Misfak Diş eti İltihabını önlermi

Dişleri temizler ve diş etlerini kuvvetlendirir. Diş çürümelerini Engeller ve dişleri beyazlatır. Ağız kokusunu giderir ağrıları hafifletir. Balgamı giderir. Mide gazının atılmasına yardımcı olur.

Misfak Nelere iyi gelir

Kolay kullanabilmek için 4 cm uzunluğunda parçalar halinde kesilir. İki santim ölçüde kesici bir aletle soyulur. Böylece lifleri ortaya çıkar. Liflerin yumuşaması için bir süre sıcak suda bekletilir. Gül suyu tercih edilmesi daha yararlı olacaktır. Gül suyunun tonik etkisi olduğu için parazitleri öldürecek ve temizleyecektir.

Misfakın gözlere Faydası nedir

Lifler fırça gibi ayrışana kadar bekletilir. Bir bıçak yardımıyla da ayrıştırılabilir. Kullandıkça etkisi ve tadı azalacaktır. Lifler koptukça eskiyen kısım kesilir ve tekrar yontularak kullanılabilir. Dişlere çok bastırmadan aşağı yukarı şekilde uygulanır. Hem dişler hem de dil etkili bir şekilde fırçalanabilir.

Misfak Ağız Kokusunu Önlüyormu

Ağız temizliğine faydaları dışında başka faydaları da vardır. Misvak yağı, eklem ağrılarına masaj yardımı ile uygulandığında vücudu rahatlatır. Meyvesinin iştah açıcı özelliği vardır. Meyvesi suda kaynatılıp içildiğinde idrar yollarını temizler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bir Meyve Bir sebze İşte İki Kanser Savaşçısı Besin

kansere iyi gelen meyveler kansere iyi gelen sebzeler brokoli kansere iyimi geliyor avokado nelere iyi gelir meme kanserine iyi gelen...

Kapat