Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Afrodizyaktır Sperm Sayısını Ve Hızını Artırır.

21.11.2015
1.984
Afrodizyaktır Sperm Sayısını Ve Hızını Artırır.

 amber ağacı amber ağacı nedir nelere iyi gelir amber ağacı sperm hızını artırır mı amber ağacı sinirlere iyimi gelir amber ağacı çayı sığala yağı ve mia nedir…

AMBER AĞACI (Liquidambar orien); Altingiaceae familyasından olup, Uzakdoğu, Güney Asya, Arabistan, Küba, Meksika ve Peru’da yetişir. Ortalama 8-10 m boyunda, çınara çok benzeyen bir ağaç.olan amber ağacı, ülkemizde ise Muğla (Marmaris, Köyceğiz, Fethiye) ve Antakya gibi Akdeniz bölgesi mevsimlerinde yetişir. .Günlük veya sığala ağacı adı ile de tanınan Amber ağacı, nisan-mayıs ayları arasında çiçek açar. Çiçek olgunlaşınca dikenli kozalağa dönüşür ve grimsi-yeşil renk alır. Dişi çiçekler ilk oluştukları zaman renkleri yeşil olup daha sonraları kırmızımsı renk alır. Üzerleri hafif tüylü olup, meyve içinde dökülmeden kalırlar ve sertleşip odunsu bir yapı kazanırlar.

Amber Ağacı Afrodizyakmıdır

Sıcak iklimi, rutubetli ve bataklık yerleri seven, bir ağaçtır. Yaprakları saplı ve el şeklindedir. Hicaz ve yemende tütsülere koku versin diye kullanılır. Bölge kadınları koku diye sürerler Meyvesi meneviş yemişine benzer. Ağacın dalları beyazdır ve çabuk kırılır. Amber ağacından, sığala yağı veya Mia denilen kıvamlı bir sıvı elde edilir. Sığala yağı akıcılığı az olan gri renkli bir sıvıdır. Gövdesinden çıkarılan balsam kozmetik ve eczacılıkta kullanılır. Gövdesinden çıkarılan bu balsam kapsül halinde bitkisel besin takviyesi olarak da kullanılmaktadır.

Amber Ağacı Eklem Ağrılarını giderir mi

FAYDALARI: İştah açmaya, hazmı kolaylaştırmaya, mide ve barsak gazlarına, sinir sistemine, ishali kesmeye, uykusuzluğa, Adet zorluğuna, romatizmaya, mafsal ağrılarına ve kramplarda kullanılır. Yapraklarında şekerler, uçucu yağ, A ve B vitaminleri vardır.

Amber Ağacı iştah açıcımıdır

Vücuda kuvvet verir. Sinirleri uyarır. Aybaşı tutukluğunu giderir. İştah açar ve Safra ifrazatını artırır. Sperm sayısını ve sperm hızını artırır. Vücut sıcaklıklarını dengeler. Yumurta’yı büyütüp geliştirir. Afrodizyak etkisi vardır.

Amber Ağacı Parfüm Yapımında Kullanılıyor mu

Sığala yağı Amber ağacının dallarının ve gövdesinin uzunlamasına çizilerek, ağaca zarar vermeden yarılması suretiyle elde edilir. Kabukları çıkarılır, güneşte kurutularak saklanır. Daha sonra bu yaprak ve dallar suda kaynatıldıktan sonra tedavi amaçlı içilebilir.

Amber Ağacı Romatizmaya Faydalımı

Yapraklarında şekerler, uçucu yağ, A ve B vitaminleri vardır. Vücuda kuvvet verir. Sinirleri uyarır, Aybaşı tutukluğu için Kabukları, tohumları ve yemişi kaynatılıp suyu içilir. Dövülerek bala karıştırılmak suretiyle yenir. Kabukları ve çiçekleri, kokusu için tütsü yapılır.

Amber Ağacı iştah açıcımıdır

Siyatik için kullanılır. Kadınlarda, aybaşı günlerini düzene sokar. Sinir bozukluğu için çok iyi gelir. İçilme miktarı en fazla 6 gramdır. Fazla içilirse karaciğeri zayıflatır. Az miktarda şeker ile birlikte kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Amberbaris Meyvesi Nedir Nelere İyi Gelir?

amberbaris amberbaris nedir nelere iyi gelir amberbaris kadın tuzluğu amberbaris karaciğere iyimi gelir amberbaris böbreklere iyimi gelir amberbaris çayı... Amberbaris...

Kapat