Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Afrodizyak Özelliği Var! Cinsel Gücü Artırır.

09.10.2015
3.689
Afrodizyak Özelliği Var! Cinsel Gücü Artırır.

üzerlik üzerlik nedir nelere iyi gelir üzerlik nazara karşı iyimi geliyor üzerlik balgam söktürür mü üzerlik basuru iyileştirir mi cinsel gücü artıran bitkiler…

Afrodizyak Özelliği Var! Cinsel Gücü Artırır Üzerlik diğer ismi Nazar otu olan şifalı bir bitkidir. Üzerlik otu, Sedefotugiller familyasından, olup Ülkemizin Orta Anadolu bölgesinde çok yetişen, beyaz çiçekli, çok dallı bir bitkidir. 35 cm kadar boyunda, çok yıllık, otsu bir step bitkisidir. Çiçekleri yeşilimsi beyaz renktedir. Meyvesi basık küre şeklinde bir kapsüldür. Tohumları çörek otu yapısında içeriğinde harmalin, harmin, harmalol, peganin adlı glikozitler ve kırmızı boya maddesi vardır. A vitamini ile C vitamini açısından da zengindir.

Üzerlik Afrodizyak Etkilimidir

Üzerlik Otunun Faydaları: Üzerlik otu balgam söktürür. Sinir sistemini uyarıcı etkisi vardır. Saç dökülmesine iyi gelir. Üzerlik otu sulu egzamada şikayetleri giderir. Sıtma mikrobuna karşı da faydalıdır. Mide ve kulunç ağrılarında fayda sağlar.

Üzerlik Otu Kulunç ağrılarına İyimi Geliyor

İdrar yolu problemlerine karşı yararlıdır. Parkinson hastalığına ve uykusuzluğa karşı faydalıdır. Bağırsak parazitlerini ve bakterileri öldürücü etkilere sahiptir. Antidepresan etkileri ile depresyon tedavisinde yararlı olabilir. Basur ve yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Üzerlik Tohumu Saç Dökülmesine İyi Gelirmi

Adet söktürücü olarak faydalıdır. Romatizma, varis, baş ağrısı, kalp çarpıntısı ve nefes darlığına iyi gelir. Kansere karşı koruyucu ve kanser tedavisini destekleyicidir. Cinsel gücü ve isteği arttırır afrodizyak özelliği vardır.

Üzerlik Tohumu Cinsel gücü Artırırmı

Üzerlik Tohumu ve Otu Nasıl Kullanılır: Bitkinin tıbbi amaçla kullanılan kısımları tohumlarıdır. Üzerlik tohumu kurutulduktan sonra kaynamış suda demlenerek çayı hazırlanabileceği gibi kavrulduktan sonra bala karıştırılarak yenebilir ya da suyla birlikte içilir.

Üzerlikden Nazar İçin Yapılan Duvar süsü

Üzerlik otu kırmızı boya elde etmek için de kullanılmaktadır. Halk arasında üzerlik otunun sihire ve büyüye karşı faydalı olduğuna inanılır ve nazara karşı üzerlik tohumu yakılarak kullanılır.

Üzerlik Tohumundan Yapılmış Duvar Nazarlığı

Konu Aramaları:

kara harmal yagi,kara harmal yağı fiyatı,üzerlik yağı faydaları cinsellige faydasi,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Adet Öncesi Gergiliği Gideriyor

tarçın çayı tarçın çayı adet kanamasını düzenler mi tarçın çayı kolesterolü düşürüyor mu tarçın çayı damarları açar mi sağlığa yararlı...

Kapat