Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Adeti Söktürür,Spazmı Çözer,Terletir.

16.10.2015
1.507
Adeti Söktürür,Spazmı Çözer,Terletir.

sedef otu sedef otu nelere faydalıdır sedef otu adet söktürür mü sedef otu terletir mi adet düzenleyen bitkiler sedef otu spazm çözer mi şifalı bitkiler…

Adeti Söktürür,Spazmı Çözer,Terletir Ana Vatanı Akdeniz ülkeleri olan bitki Sedefotugiller familyasının örnek bitkisidir. Bir defa ekildiğinde kendiliğinden yetişir. Özel bir itina istemez. 60-100 cm. boylanabilen, çok yıllık çalı görünümünde, oldukça sık çatallaşan yeşil renkli ve gövdesi ve dalları yuvarlaktır. Bitki ikinci yılında odunlaşır. Yaprakları birkaç defa yan yapraklara ayrılır ve ana yaprakları; oval veya mızrak şeklinde, kenarları bütün ve mavimsi yeşil renklidir, acı tatlı ve kokulu, içerdiği yağ benekleri nedeniyle benekli görünüşlüdür.

Sedef Otu Adeti Düzenliyormu

Bitkinin yeşilimsi sarı renkli gösterişli çiçekleri yaz sonuna doğru açar. Olgunlaşan çiçekleri siyah renkli ve hilal biçimli tohumlara dönüşür. Sedef otunun toprak üstü kesimleri, bitki yazın çiçek açmadan önce toplanır ve gölgede kurutulur.

Sedef Otu Adeti Söktürürmü

Sedef otu bitkisinin toprak üstü bölümleri uçucu yağ, alkaloitler, tanen, reçine, rutin adı verilen glikozit ile pektin içerir. Tohum ve yaprakları az miktarlarda tüketilmelidir

Sedef Otu Kurt Düşürüyormu

FAYDALARI: Uyarıcıdır ve Terleticidir. Gaz söktürücüdür. Adet söktürücüdür. Kadınlarda aybaşı dönemini kolaylaştırır ve düzene sokar. İştahı açar ve sindirimi kolaylaştırır. Yatıştırıcıdır. Spazmları çözer kasılmaları giderir.

Sedef Otu Sinirleri Yatıştırırmı

Bağırsak kurtlarını düşürücü etkisi vardır. Pamuk yardımıyla dıştan gözlere sürülürse Göz yorgunluğunu giderir. Sedefotu, antiseptik ve böcek kovucu etkiler de taşır. Bunun için kurutulmuş yaprakları evlerde mutfak ve kilerin uygun yerlerine serpilir.

Sedef Otu Spazm Çözücümüdür.

ÇAY: Yarım kahve kaşığı kuru sedef otu yaprağı demliğe konur ve üzerine 300-500 ml kaynar su ilave edildikten sonra 5-10 dk demlenmeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilir. Böylece elde edilen çaydan, günde üç kez birer bardak içilir. UYARI: Sedef otu gebelikte kullanılmamalıdır, çünkü çok etkili bir çocuk düşürücüdür.

Sedef Otunun böcek Kovucu Etkisi varmı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Saçları Gürleştirir, Kepeklenmeyi Önler.

akhuş ağacı kayın ağacı akhuş ağacı saçlara iyi gelir mi kayın saçları gürleştirir mi kayın romatizmaya iyimi geliyor akhuş böbrek...

Kapat