Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Adeti Düzenler, Ciltteki Kırışıklıkları Giderir

13.12.2015
1.429
Adeti Düzenler, Ciltteki Kırışıklıkları Giderir

guava nedir nelere iyi gelir guava ishale iyi gelir mi guava diş eti kanamalarına faydalı mı guava adet düzenler mi guava diyabete iyimi gelir guava cilde iyi gelir mi…  

Guava, özellikle Asya ülkelerinde olmak üzere bir çok ülkede tüketilen bir meyvedir. Çiğ olarak, reçel olarak veya şekerleme olarak tüketilmektedir. Bu meyvenin faydalarından yararlanabilmek için taze olarak tüketmek gerekir. Ayrıca diğer tropik meyveler gibi ekstra korumaya ihtiyaç duymaz ve bu yüzden kimyasal işlemlere maruz kalmadan tüm faydalı mineral ve vitaminlerini içinde saklayabilir.

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Guava İyi Geli

FAYDALARI: Guavada turunçgillerden daha fazla C vitamini ve bol miktarda A vitamini vardır. Guava meyvesi ayrıca lif, zengin potasyum ve fosfor kaynağıdır.Bu nedenle kilo vermek isteyenlere yardımcı olmaktadır.Guava yapraklan ishale karşı bir ilaç olarak kullanılır. Yapraklar kanayan dişetlerini tedavi etmek ve kötü nefes kokusu için de çiğnenir. Guava kan şekerini kontrol etmede ve adet dönemini desteklemek için antibakteriyel, mantarları yok edici, ağrı kesici yüksek tansiyon ilacı olarak kullanılabilir.

Guava Kilo Verdiriyor mu

Ayrıca guava antioksidan bir etkiye sahiptir. Guava meyvesi ve guava yapraklarıyla yüzünüze tedavi uygularsanız, kırışıklıklardan, lekelerden ve sivilcelerden korunabilirsiniz. Eğer akne veya siyah noktalardan Şikayetçiyseniz, Guava yapraklarından bir karışım hazırlayabilir ve bunu her gün kullanabilirsiniz.

Guava Kanayan Diş Etlerine İyi Gelir mi

Lifli ve mineral açısından zengin bir meyve olup,Özellikle kilo vermek isteyenler Guavadan yararlanabilirler.Kolesterol içermez ve karbonhidrat miktarı çok azdır. Elma, portakal, üzüm gibi pek çok meyveye nazaran daha az şeker içerir. Tok tutma özelliği vardır.

Guava Kolesterolü Düzenler mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Damarları, Kalp ve Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

 semizotu nedir nelere iyi gelir semiz otu kalp damarlarını güçlendirir mi semiz otu bağışıklık sistemine iyi gelir mi semizotu hafızayı...

Kapat