Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Adet Söktürür Mesane İltihabını Kurutur

07.12.2015
1.448
Adet Söktürür Mesane İltihabını Kurutur

ayı gülü nedir nelere faydalıdır ayı gülü şakayık mı dır ayı gülü saraya iyi gelir mi ayı gülü mesane iltihabına iyi mi geliyor ayı gülü kolite faydalı mı…

Latincesi; Padusofficinalis.dir 50-60 cm boyunda bir süs bitkisidir.Kökleri ve tohumları kullanılır.Şakayık kökü olarak da bilinir. Ayı Gülü, hatminin kırmızı çiçeklisidir. Normalde hatmiyle şakayık karıştırılır, adet söktürücü, yatıştırıcı etkileri vardır. Soğuk algınlıklarında başarıyla uygulanır. Uçan yağ, Tanen, Paeonol, Nişasta, Peregrinin İçerir.

Ayı Gülü Mesane iltihabını Kurutuyor mu

FAYDALARI: Sar’a: İçerdiği paenol sayesinde yatıştırıcı etki yapar. Şakayık kökü ya da çiçekleri kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Adet söktürücü: Şakayık çiçekleri kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Kan durdurucu: Şakayık çiçekleri kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.

Ayı Gülü Vereme Faydalımı

Sarılık: Şakayık çiçekleri, ayrık otu köküyle kaynatılıp balla tatlandırılarak soğuk içilmeye devam edilir. Anjin: Şakayık çiçeği, kekik ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Verem: Şakayık çiçeği, sinirli ot ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılıp içilmeye devam edilir. İshal: Şakayık çiçeği kaynatılıp balla tatlandırılarak soğuk içilmeye devam edilir.

Ayı Gülü Bağırsak kolitlerine Faydalımı

Mesane iltihabı: Şakayık çiçekleri kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Bağırsak kolitleri: Şakayık çiçekleri kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilir. Sinir zafiyetine,Kramplara iyi gelir. Nikris ve Sara hastalıklarına karşı etkili bir ilaçtır.Mide ve bağırsak tutukluklarını açar.Karaciğer ve böbreklere faydalıdır.Felce,siyatiğe ve kanamalara iyi gelir.

Ayı Gülü kan söker mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Prostat Büyümesini Engeller Taş Ve Kum Döker

ayı üzümü nedir nelere faydalıdır hoca yemişi nedir it üzümü nelere iyi gelir ayı üzümü kanı temizliyor mu ayı üzümü...

Kapat