Bitki Kurdu | Sağlık Ve Güzelliğe Dair Herşey

Adet Düzenleyici Kramp Çözücü Şifa Kaynağı Bir Bitki

25.07.2015
1.551
Adet Düzenleyici Kramp Çözücü Şifa Kaynağı Bir Bitki

laden nedir nelere şifa olur adet düzenleyici bitkiler krampa iyi gelen bitkiler mantar iyileştiren otlar öksürüğü önleyen bitkiler şifalı otlar şifalı bitkiler…

Adet Düzenleyici Kramp Çözücü Şifa Kaynağı Bir Bitki Laden otu: Ladengiller familyasından olup, Yurdumuzun İç Anadolu ve sahil bölgelerinde yetişen, kış aylarında yaprak dökmeyen, yeşil bodur bir çalı türüdür. Yaprakları karşılıklı dizilmiştir. Çiçekleri büyük, beyaz veya pembe renklidir. Meyveleri kapsüldür şeklindedir. İçeriğinde Laden denilen zamk vardır. Tüylü laden gibi birkaç çeşidi bulunmaktadır.

Laden Adete İyi gelirmi

Bitkinin Faydaları: Bağışıklık sistemini güçlendirir. Nezleyi keser. Dizanteride faydalıdır. Öksürüğe ve solunum yolu Rahatsızlıklarına iyi gelir. Balgam söktürür. Adet düzenleyicidir. Kabız edici etkileri vardır. Kramp çözücü ve anti bakteriyel etkilere sahiptir.

Laden Ekzamaya İyi Gelirmi

Kaşıntılı, kabarcıklı, sulu egzama gibi deri hastalıklarında kullanılır. Pişikleri geçirmek için kullanılır. Özellikle çocuklarda meydana gelen pişiklerde kullanılır. Cinsel uzuvlar, ağız içi, yutak, mide,bağırsak, deri ve tırnak mantarlarını geçirici etkisi vardır. Besin alerjisinin neden olduğu deri iltihaplanması da fayda sağlar.

Laden Nedir Nelere İyi Gelir

Nasıl Kullanılır: Bitkinin yaprakları kaynatılmış suda demlenerek çayı yapılabilir. Alerjiye ve Cilt hastalıklarına karşı haricen de kullanılabilir. Bitki kozmetik ve parfümeri sanayinde ve sabun yapımında da kullanılmaktadır. Laden Çayı Hazırlanışı: Bir kahve kaşığı ince kıyılmış Laden otu demliğe konur ve üzerine 300-400 ml sıcak su konularak 5-10 dakika demlenmesi beklenilir. Elde edilen çay demi ile yaraların üzerine kompresi yapılır.

Laden Krampa İyi gelirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Tiroit Bezi Dalak ve Börek Rahatsızlığına İyi Gelir

kalkan otu neye iyi gelir öksürüğe ne iyi gelir kabızlığa iyi gelen bitkiler karaciğere şifa veren bitkiler böbrek taşı düşüren...

Kapat