Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Zulumba Nefes Darlığına ve Kalp Zafiyetine İyi Geliyor

zulumba nedir nelere iyi gelir zulumba nefesi açar mı kalp yetmezliğine iyi gelen bitkiler idrar söktüren bitkiler şifalı otlar şifalı bitkiler şifalı meyveler zulumba…

Zulumba Nefes Darlığına ve Kalp Zafiyetine İyi Geliyor Çin, Hindistan, gibi Uzakdoğu Ülkelerinde yetişen bu bitki iştah açıcı, basur, uyarıcı, egzama, balgam söktürücü, idrar söktürücü ve mide rahatsızlıkları gibi rahatsızlıkları şifaya kavuşturur.

Zulumba İdrar söktürüyormu

Kök kısmı kullanılan zulumba herhangi bir zehir içermemektedir ve bitki şu adlar ile de bilinmektedir, zerdeçöp, zulumbat, kurukum, cedvar, zurumbaz, hint zafranı, ziduvar.

Zulumba Baharat olarak kullanılırmı

Zulumba kökü Tıbbi etkilerinden daha ziyade baharat olarak kullanılır. Kullanılan kısımları bitkinin köküdür.

Zulumba Gaz giderirmi

FAYDALARI: Zulumba kökü balgam ve İdrar söktürücü, gaz gidericidir. İştah açıcı özelliğe sahiptir. Uyarıcı ve damar genişletici özelliktedir. İdrar yolları yanmalarında ve tıkanıklıklarının giderilmesinde faydalıdır. Kalp zafiyetinde, nefes darlığı ve safranın atılmasına yardımcı olur. Zulumba kökü Gül suyu veya sirke içerisinde eritilip ağrıyan yerlere masaj yapılırsa ağrıları dindirir.

Zulumba İştahı açarmı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kaşu İshali Keser Kanamaları Durdurur

kaşu nedir nelere iyi gelir kaşu kanamayı durdurur mu kaşu ishali keser mi böbreklere iyi gelen bitkiler şifalı otlar şifalı...

Kapat