Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yüz ve Boyun Kırışıklıklarını Giderir Cilde İyi Gelir

havuç cilde iyi gelir mi havuç astım ve bronşiti önler mi göze faydalı sebzeler cinsel gücü artıran sebzeler sarılığa iyi gelen bitkiler vereme iyi gelen meyveler siyah havuç…

Yüz ve Boyun Kırışıklıklarını Giderir Cilde İyi Gelir Siyah havuç, kökü sebze olarak kullanılan bir bitkidir. Yaprakları çok parçalı, çiçekleri ise şemsiye biçiminde bir arada, küçük, beyaz ve sıktır. Siyah havucun derin, yumuşak ve kumlu topraklarda iyi yetiştiği tarım uzmanlarınca gözlenmiştir. İç Anadolu ve Konya yöresidir. Siyah havuç üretiminde ise Konya’da bulunan Ereğli ilçesi Türkiye genelinde üretimiyle öncü konumdadır.

Havuç Görmeye Ve Göz Kaslarına İyi Gelirmi

Siyah havuç kasım ve aralık aylarında hasat edilir. Siyah havuç çiğ olarak tüketilebileceği gibi (salata ve turşularda) yemeklere de kullanılabilir. Özellikle Türkiye’de genel olarak bilinen, Doğu Anadolu ve Güney-Doğu Anadolu bölgelerinde sıkça tüketilen içecek türü olan Şalgam’ın ham maddesidir.

Havuç Kabızlığı Önlermi

Siyah havuca rengini içindeki anthocyanin maddesi ve az miktarda bulunan alfa karoten vermektedir. Vücut bu pigmenti A vitamine dönüştürür. Bu vitamin cilt ve göz hastalıkları için faydalı olmasının yanında kalp hastalıkları ve kansere karşı da direnci arttırır.

Havuç Damar Sertliğine İyi Gelirmi

Siyah havucun içinde bulunan anthocyanin adı verilen mor pigmentler ise antioksidan işlevi görür. Avrupa’da yapılan bazı araştırmalar, siyah havucun faydalarını ortaya çıkardı.

İşte veremden damar sertliğine kadar siyah havucun faydaları: 

Havuç Damar Sertliğine İyi Gelirmi

Cinsel gücü arttırır. Ülser ve mide sorunlarına yardımcı olur. Sarılık gibi ciddi hastalıklara karşı etkilidir. İştahsızlık problemi çekenler için iştah açıcı etkisi bulunmaktadır. Verem gibi hastalıklara karşı etkilidir.

Havuç Anne Sütünü Artırırmı

Damar sertliğini giderici özelliği vardır. Yüz ve boyun çevresinde oluşan kırışıklıkları azaltır. Dişlerinizin daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Bağırsakları temizler, idrar yolu sorunlarına iyi gelir. Kabızlık sorunu yaşayanlar için yardımcıdır.

Havuç Astım ve Bronşite faydalımı

Anne sütünü arttırır. Kansızlık sorunu çekenlerin kullanması gereken bir sebzedir. Astım, bronşit ve ses kısıklığında yararlı bir çözümdür. Cildinizin canlılığını arttırır. Göz rahatsızlıklarına karşı etkilidir.

Havuç Yüz ve Boyun Kırışıklıklarını Giderirmi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Saç Kepeklerini Giderir Saç Dökülmesini Önler

eşek marulu nelere iyi gelir safrayı düzenleyen bitkiler acı marul kanı temizler mi saç dökülmesini önleyen bitkiler acı marul balgam...

Kapat