Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yulafın Faydaları Nelerdir ?

yulaf şifalı bitkiler ilginç bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler…

Latincesi: Avena sativa dır. Buğdaygiller familyasından olup, başaklarındaki olgunlaşmış tohumları şifa verici olarak kullanılır.

1-Besleyicidir, enerji verir. Kan şekerini ve kolesterolü düşürür, kabızlığı giderir, tansiyonu düzenler. Mide iltihapları, ishal, cinsel yetersizlik, idrar yolu ve böbrek rahatsızlıkları, uykusuzluk ve sinirsel hastalıklar, yorgunluk ve deri döküntülerine karşı 100gr.Yulaf tohumu soğuk su içerisinde üç dört saat bekletilerek yumuşatılır. Sonra bir litre su ilave edilerek koyulaşıncaya kadar kaynatılır. Balla tatlandırılarak yemeklerden önce birer bardak içilir.

2-İdrar yolu rahatsızlıklarında ve böbrek taşlarının düşürülmesinde birer avuç yulaf ve arpa, bir litre suda kaynatılır aynı gün içinde tüketilir. Çocuklarda ve nekahet dönemindeki hastalar için yulaf, buğday ve arpa tanelerinden birer kaşık alınır bir litre suda pişene kadar kaynatılarak süzülür balla tatlandırılarak hastalara içirilir.

yulaf

 

Konu Aramaları:

yulaf tohumu faydaları,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Zencefilin Faydaları Nelerdir ?

zencefil şifalı bitkiler ilginç bitkiler süper bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler...

Kapat