Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yiyecekler Benzediği Organlara İyi Gelir

havuç ve kivinin kesiti göze benzer nar çekirdekleri kan hücrelerine benzer benzediği organlara iyi gelen yiyecekler

Her gün yediğimiz fakat farkında bile olmadığımız sebze ve meyveler ile insan vücudundaki ilginç ilişki şaşırtıyor. Uzmanlara göre, sebze ve meyveler, benzedikleri uzuvlara daha çok fayda sağlıyor. Uzmanlar sebze ve meyvelerin benzedikleri uzuvlara daha faydalı olduğunu savundu. Sebze ve meyvenin insan sağlığına son derece faydalı olduğu bilinen bir gerçek, ancak sebze ve meyveler ile insan vücudundaki uzuvlar arasında ilginç bir bağlantı olduğunu belirten Uzmanlar “Şekil olarak hangi meyve ya da sebze hangi uzva benziyorsa, o uzva son derece fayda sağlıyor.

dilimlenmis-kivi-goz-bebegine-benzerlik-gosterir-kivi-antioksidandir

Dilimlenmiş havucun kesitinin insan gözüne benzediğini, göz bebeğinin havuç gibi çizgilerden oluştuğunu söyleyen uzmanlar, göz sağlığı açısından büyük önem sahip havuçla birlikte kivinin de aynı özellikleri taşıdığını belirterek şu bilgileri vermektedirler ”Dilimlenmiş kivi göz bebeğine benzerlik gösterir. Kivi, antioksidanlar (E ve C vitamini) ve carotenoidlerce (beta caroten, lutein) zengindir. Lutein, yaşlılığa bağlı ortaya çıkan görme bozukluklarının önlenmesinde önemli yer tutar.

dilimlenmis-havucun-kesiti-insan-gozune-benzer

Ortadan kesilmiş domates dört kompartımanlı görülür. Kalp de kırmızı ve dört bölümden oluşur. Domates, kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı rol oynayan lycopene içerir.

nar-cekirdekleri-kan-hucrelerine-benzerlik-gosterir

Nar çekirdekleri, kan hücrelerine benzerlik gösterir. Nar, kalp sağlığı için önemli bir antioksidandır. Zararlı hücrelerin tutulmasına yardımcı olur. Salkım halinde asılan üzüm de kalp şeklinde görülür.

uzum-kan-yapici-olarak-bilinen-bir-gidadir-ve-kalbe-iyi-gelir

Her üzüm tanesi kalpte bulunan kan hücrelerini gösterir. Üzüm, kan yapıcı olarak bilinen bir gıdadır ve kalbe iyi gelir.

ceviz-sekil-olarak-beynin-loblarina-benzer-bir-ozellik-gosterir

Ceviz şekil olarak beynin loblarına benzer bir özellik gösterir. Ceviz yüksek oranda omega-3 yağları ile birçok vitamin ve mineral ihtiva eder. Bunlar, beynin fonksiyonlarının yerine getirilmesinde yardımcı olurlar.

sap-kereviz-cin-lahanasi-ve-rhubarb-kemiklere-benzer

Fasulye böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir. Sap kereviz ve Çin lahanası kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve yüzde 23’tür. Gıdanız da yeterli sodyum yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskelete faydalıdır.

patlican-avokado-ve-armut-kadinlarin-rahim-ve-serviks-rahim-agzi-kanserini-onler

Patlıcan, avokado ve armut kadınların rahim ve rahim ağzı sağlığı ve fonksiyonlarını hedefler ve görünümleri bu organlara benzerler. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonları dengelediğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve rahim ağzı kanserini önlediğini göstermiştir.

incir-sperm-sayisini-ve-hareketliligini-arttirir

İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler. Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri kadın göğsüne benzer ve bunlar lenfin hareketine yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çilek Yaprağı Nelere İyi Gelir Nasıl Kullanılır

çilek yaprağı karaciğere iyi gelir mi çilek yaprağı çayı nasıl yapılır çilek yaprağı çayı kanı temizler mi çilek yaprağı çayı...

Kapat