Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yılanyastığı Nelere Faydalıdır.Basura İyi Gelir mi?

yılanyastığı yılanyastığı nedir nelere faydalıdır sinirleri uyaran bitkiler sivilcelere iyi gelen bitkiler astım ve bronşite iyi gelen bitkiler şifalı bitkiler…

Yılanyastığı Nelere Faydalıdır.Basura İyi Gelir mi? Yılanyastığıgiller familyasından, 90 cm. kadar uzayabilen bitkinin yaprakları uzun saplı ve parçalıdır. Yaprakları büyük ve koyu kırmızı olan mide bulandırıcı bir koku salan, büyük yumrulu şifalı bir bitkidir. Etrafa kötü koku yayan yılanyastığı, bunun tam aksine güzel çiçeklere sahiptir. Zehirli olmaları hayvanların ondan uzak durmalarına neden olur. Taze bitkiyi yemek, bulantı, kusma, ishal ve kalpte ritim bozukluklarıyla ölüme yol açan zehirlenmelere neden olabilir.

Yılanyastığı Bağırsak Gazlarını söktürürmü

Tohumları ve meyvesi şifa verici olarak kullanılır. İstanbul çevresinde, Ege ve Akdeniz Bölgesinde yetişir. Halk arasında Danaayağı, Buzağı otu, Eşekkulağı, Yılan fidanı, Yılan ekmeği, Filkulağı, Yılan Bacağı gibi değişik isimlerle de bilinir. Yılanyastığı bitkisi alkaloide benzer madde aronin, konisin, saponinler, nişasta, yağlı maddeler içerir.

Yılanyastığı Basura İyi Gelirmi

FAYDALARI: Yılanyastığı bitkisi sinirleri uyarır. Vücuda rahatlık verir. Taze yaprak ve kökler sivilceler için faydalıdır. Yılanyastığı basit yaralarda pansuman için kullanılır. Ateş düşürücüdür Terletici ve balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır. Dahilen bronşit, astım, kronik nezle, bağırsak gazları ve romatizma için kullanılabilir.

Yılanyastığı Sivilcelere iyi Gelirmi

Merhemi hazırlanarak dıştan deriye uygulanabilir. Bu krem yaralara ve mantar hastalığına faydalıdır. Egzama ve kaşıntı gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Boğaz ağrısı için kaynatılmış suyu ile gargara yapılabilir. Vücuda rahatlık verir. Sinirleri uyarır.

Yılanyastığı Terlrtir ve Ateşi Düşürürmü

Basura da yararlı bir bitkidir. Müshil etkileri vardır. Yumruları Sivilce, egzama, kaşıntı, iltihap ve yarada yaprakları ve kökü kaynatılıp pansuman yapılarak kullanılmaktadır. Ciğer, Dalak ve Mesaneyi açar. Vücutta oluşan beyaz lekelere sürüldüğünde lekeleri geçirir.

Yılanyastığı Egzamaya Faydalımı

Kökünün suyu nefes darlığına iyi gelir. Nezleye ve öksürüğe faydalıdır. Kökü kurutulup dövülerek balla birlikte tüketilirse idrar söktürür. Kökünün buharına oturulduğunda basuru kurutur. Yapraklarının yakısı kötü yaralara iyi gelir.

Yılanyastığı Balgam söktürürmü

UYARI: Taze olarak yılanyastığı bitkisini yemek, bulantı, kusma, ishal ve kalpte ritim bozukluklarıyla ölüme yol açan zehirlenmelere neden olabilir. Taze yapraklar ve yumru, hayvanlar ve insanlar için zararlıdır. Hayvanlar bu bitkinin yapraklarını yemezler. Kurutulmuş ve suda kaynatılmış yumruları zehirli değildir. Kurutulmuş ya da kaynatılmış yumruları kullanılmalıdır.

Yılanyastığı Romatizmaya iyi Geliyormu

Konu Aramaları:

yılan yastığı basur,yılan burçağı hemoroid,yılan darısı,yilan bicagi otu,yılan bıçağı bitkisinin faydaları,yilan bicagi bitkisi,yılan bıçağı otu faydaları,yılan mısırı bitkisi faydaları,yılan mısırı,yilan bicagi,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kadın Kökü, Kara Yılan Otu Nelere İyi Gelir.

karayılan otu kadın kökü menopoz otu karayılan otu nedir nelere iyi gelir ağrılı adete iyi gelen otlar ateş basmasına ne...

Kapat