Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yer Fıstığı Kalbi Korur Cinsel Gücü Artırır

yer fıstığı nelere iyi gelir yer fıstığı cinsel gücü artırır mı yer fıstığı kalp krizi riskini düşürür mü yer fıstığı yağı cilde iyi gelir mi yer fıstığı nasıl yetişir…

Latincesi: Arachis hypogaea dır. Ülkemizde Akdeniz bölgesinde özellikle Osmaniye yöresinde bol miktarda yetişen fasulyegiller familyasından bir yıllık otsu bir bitkidir. Meyveleri hem gıda hem şifa niyetine kullanılır.Yeni bir araştırma fındık ve yer fıstığının kalp krizi ve inme riskini azalttığını ortaya çıkardı. ABD Vanderbilt Üniversitesi’nden araştırmacıların yürüttüğü araştırmada yer fıstığının, kardiyovasküler hastalıkların ve bu hastalıklara bağlı ölüm riskini azalttığı ortaya çıkarıldı.

Yer Fıstığı Yağı cilt yumuşatıcı olarak kullanılır mı

Irk, cinsiyet, vücut endeksi, sigara ve Alkol kullanımı gibi etmenlere göre fıstıkların etkisinin değişmediği gözlemlendi. Fıstıklar yüksek tansiyon, obezite ve diyabete de iyi geliyor. Bununla birlikte uzmanlar 2 konuda uyarıda bulunuyor. Birincisi tuzlu fıstık konusu. Tuzlu fıstık aynı etkiyi yaratmıyor. Diğeri ise yüksek miktarlarda tüketimden kaçınılması konusunda uyarılar bulunuyor. Günde 1 avuç kadar karışık fıstığın tüketilebileceği belirtildi.

Yer fıstıgı yorgunluğunu gideriyor mu

FAYDALARI: 1-Yer fıstığı E vitamini ihtiva etmesi sebebiyle Cinsel gücü ve şehveti artırır. Zihin yorgunluğunu giderir. Ezilip balla macun haline getirilip yenirse sinir zafiyetini ve yorgunluğunu giderir. Protein açısından zengin bir bitki olması nedeniyle et tüketemeyenlerin yer fıstığı yemeleri önerilir.

Yer Fistigi Kalp Krizi ve inme riskini azaltır

2-Peklik yapar, meyve ve sebzelerin üzerine yenirse bu özelliği azalı. Pasta, sütlaç ve tatlılar üzerine yenirse, zindelik, güç ve kuvvet verir. Hazmı kolaylaştırır. Çocuk gelişimi üzerinde etkilidir.

Yer fıstığı nelere iyi gelir

3-Yağı cilt yumuşatıcı olarak kullanılır. Hardal yağı, çitlembik ve fıstık yağı eşit oranda karıştırılıp,el titremesinde ve felçlerde ellere ve felçli kısımlara bu yağ ile masaj yapılırsa çok faydası görülür.

4-Kalp Krizi ve inme riskini azaltır.

Yer fıstığı Hazmı kolaylaştırır mı

Konu Aramaları:

yer fıstığı kalbe iyi gelir mi,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Boza Nedir Nasıl Yapılır

boza nedir nasıl yapılıyor boza nelere faydalı boza sindirim sistemine iyi gelir mi boza kilo aldırıyor mu çocuk gelişiminde boza...

Kapat