Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yaşlanmayı Önlüyor,Sağlığa Faydalı…

şifalı bitkiler ilginç bitkiler nasıl kilo alırım nasıl zayıflarım böbrek yetmezliğine bitkisel çözüm…

Kuruyemişlerin besleyici ve sağlığa faydalı özellikler barındırdığı biliniyor.
Ayçekirdeği, E vitamini ve selenyum içeriğinden ötürü yaşlanma üzerinde olumlu etki ediyor. Şam fıstığı yüksek oranda demir; ceviz ise Omega3 bulundururken, badem cilde yumuşaklık veriyor. İçeriğinde yüksek miktarda E vitamini ve selenyum bulunan ayçekirdeği ise sağlıklı, besleyici ve lezzetli bir besin olarak günlük diyetimizde her geçen gün daha fazla yer alıyor.
Ayçekirdeğinin güçlü antioksidan ve anti-radikal etkinliği, bizi dış çevrenin zarar verici etkilerinden koruyan vücudun doğal koruyucu bariyerini güçlendiriyor. Koruyucu işlevdeki bu güçlenme, cilde sıkılık kazandıran bir protein olan kolajen üretimini harekete geçiriyor. Yıllar içinde, cildimizdeki kolajen düzeyi azalmakta ve cildin bu doğal besleyici sistemini etkinleştirmek çok önemli. Beslenme uzmanları, yetişkinlerin her gün 15 mg E vitamini almasını tavsiye ediyor.
Öte yandan, selenyum düşük miktarlarda ihtiyaç duyduğumuz bir mineral olmakla birlikte, sistemimizin temel bir öğesi. E vitamini ile birlikte, serbest radikallerin zararlı etkilerini durduran ve beyaz hücre üretimini arttıran bir antioksidan işlevi görüyor.
KALP-DAMAR HASTALIKLARINA DA İYİ GELİYOR
Beslenme uzmanları, yetişkinlerin her gün 50 mikrogram selenyum almasını tavsiye ediyor. 100 gram ayçekirdeği, size 79,3 mikrogram selenyum kazandırıyor. Virginia Politeknik Üniversitesi ve Virginia Eyalet Üniversitesi tarafından National Sunflower Association için yürütülen bilimsel araştırmaya göre, çerezlik ayçekirdeği organizma için koruyucu bir gıda ve en çok E vitamini içeren kuruyemişlerden birisi. E vitaminine, içerdiği B grubu vitaminlerini de eklersek, ayçekirdeğini kompleks bir yaşlanma etkilerini geciktirici ve canlandırıcı olarak değerlendirebiliriz.
Bunlar da yeterli değilse, ayçekirdeği kalp-damar hastalıklarını önleyen, magnezyum ve folik asit gibi besin öğeleri açısından da zengin. Ayçekirdeği sevenler çok şanslı, çünkü aşağıdaki tablonun da gösterdiği gibi, ayçekirdeği yiyerek diğer kuruyemişlerden elde ettiklerinden daha yüksek E vitamini ve selenyum alıyorlar.

Doğal Yollar İle Kilo Vermeyi Öğrenmek İçin Tıklayınız…

kuruyemiş nedir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kalp Hastalıkları Ölümle Sonuçlanır,Korunmak İçin…

şifalı bitkiler kanseri önleyen besinler saçım nasıl çıkar saç çıkması için neler yapılabilir bitkileri zararları bitki çayları...

Kapat