Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Üzümün Faydaları Nelerdir ?

üzüm şifalı bitkiler ilginç bitkiler hamile bıraktıran bitkiler sigara bıraktıran bitkiler..

Latincesi:Vitis vinifera dır.  Ülkemizin hemen her bölgesinde yetişen ve bir çok çeşidi olan asma türünün meyvesi olup sağlık açısından açısın dan son derece faydalı bir yemiş türüdür.Bünyesinde barındırdığı bir çok vitamin ve mineraller nedeniyle kan yapıcı ve antioksidan özelliği vardır. Sağlık ve tedavide meyvesi, meyvesinin çekirdekleri, yaprakları, kompostosu, koruğu, pekmezi, sirkesi, şırası ve pestili şifa verici olarak kullanılır.

1-kalbi, mide ve bağırsakları kuvvetlendirir. Kan yapar, böbreklerdeki taş ve kumların atılmasını ve böbreklerin iyi çalışmasını sağlar. Beden ve beyin yorgunluğunu giderir. Vücuttaki zararlı toksinleri atar. Yüksek tansiyonu düşürürü, kabızlığı önler.

2-Enerji verir, romatizma için faydalıdır. Üzüm suyu besin değeri olarak anne sütüne çok yakın olduğundan yeterli anne sütü alamayan çocuklara taze sıkılmış üzüm suyu verilmesi çok faydalıdır. İştahsızlık, unutkanlık, cinsel gücü arttırmak, iskelet çökmesi ve beyin yorgunluklarına karşı kuru üzümden faydalanılır.

3-İktidarsızlığa karşı gece yatarken fındık, fıstık ve kuru üzüm karışımı yenir. Ağız kokusunu gidermek için 10. gr kuru üzümle 3.gr Mersin yaprağı iyice dövülür, balla karıştırılarak macun haline getirilir. Sabah ve gece yatarken birer kaşık yenir.

üzüm faydaları

 

Konu Aramaları:

üzümün faydaları nelerdir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yılan Otunun Faydaları Nelerdir ?

yılan otu şifalı bitkiler doğum yaptıran bitkiler kesinlikle kullanılması gereken bitkiler sigaradan uzaklaştıran bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler süper bitkiler...

Kapat