Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Üryani Eriği Gebelere İyi Gelir

Üryani Eriği Gebelere İyi Gelir:

Aileniz ve sizin için hayatınızdaki en özel dönemlerden biri olan hamilelikte yaşanan mide ve bağırsak sorunlarına karşı uzmanlar ‘Üryani Eriği’ tüketilmesini öneriyor. Özellikle sindirim sistemini düzenleyici olması ve kabızlığı önlemesi ile öne çıkan Üryani Eriği Hamilelikte daha fazla artan mide ve bağırsak sorunları yaşayan anne adaylarına bu konuda oldukça fayda sağlıyor. Fazla şeker içermediğinden diyabet ve Obezite düşmanı olan Üryani Eriği, vücuttaki kırmızı kan hücreleri için oksijen deposu olarak anılıyor.

Vücutta hemoglobin üretimine yardımcı olduğu, kalp krizi riskini azalttığı, kılcal damar zayıflığına iyi geldiği biliniyor, ayrıca kuru ya da komposto olarak da tüketilebiliyor. Üryani Eriği, içerdiği bol miktarda fosfor, potasyum, magnezyum, demir mineralleri ve bol B vitamini ile anne adaylarına kaybettiği enerjiyi geri kazandırarak yorgunluğu önlüyor, sinir sistemini güçlendiriyor ve sindirime yardımcı oluyor. Farklı lif yapısı ve bağırsakları yumuşatma yönüyle de bilinen Üryani Eriği, uzun yaşamın kaynağı olarak da görülüyor.

FAYDALARI: Hamilelikte Mide ve Bağırsak Sorunlarına yardımcı olur, sindirim sistemini düzenler, Kabızlığı Önler, şeker hastalığına iyi gelir, kilo vermeye yardımcı olur, kalp krizi riskini azaltır, kılcal damarları kuvvetlendirir, yorgunluğu önler, sinir sistemini güçlendirir.

Üryani eriği diğer erik türlerine göre daha fazla diyet lifi içerdiğinden, çok az miktar yenmesi halinde dahi özellikle kabızlık problemlerini çözmekte oldukça etkilidir. Kayısı ve incirden çok daha etkili olan bu meyveyi kabızlık problemi için rahatlıkla önerebilirim. Özellikle küçük çocuklarda görülen kabızlıkta tıbbi ve Aromatik bitkiler prensip olarak diyetisyenler tarafından önerilmediği için, Üryani eriğinin tüketilmesi önerilmektedir.

Üryani eriği kan şekeri seviyesini kontrol etmeye ve kilo kaybına yardımcı olabilir. Üryani eriğindeki diyet lifleri sindirimi yavaşlatarak yemek sonrasında glikoz emilimini geciktirir ve bu sayede kan şekeri seviyelerinin ani artışını önlemeye yardımcı olur.

Özellikle sağlık açısından çok değerli olan diyet lifleri insülin duyarlılığım artırır ve bu sayede tip-2 diyabet tedavisinde yardımcı bir rol oynayabilir. Ayrıca bu diyet liflerinin tokluk hissi vermesi kilo kontrolü için çok önemlidir. Üryani eriğinin en büyük avantajı, ithal erikler gibi ilave şeker içermediği gibi kendi yapısından gelen şeker oranının düşük olmasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Adet Söktürücü Bitkiler Ve Çaylar

Adet Söktürücü Bitkiler Ve Çaylar: Kadınlarda düzenli Periyotlarla yaşanan regl dönemi, bazı sebeplerden ötürü gecikir. Bu da Bayanlarda hem fiziksel,...

Kapat