Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Üreme Organlarına İyi Geliyor

Çalgıcı Otu Ve Yumurta

Latincesi:Raphanus raphanistrum olup, Arapçası Tuderî, Belk er-ranis, Sernere-i Eücl el-Cenıâl dır.Her iklimde her ülkede yetişir.Genellikle harabe yerlerde ,bahçelerde ,kırsal alanlarda yetişir.Tohumları kullanılır. Halk arasında kara hasan efendi ve yabani hardalı isimleri ile de bilinen bu bitki aşağı yukarı her yerde yetişir. Daha ziyade etkili olanı sarı renklisidir.

Tıbbi Faydaları Nelerdir ?

Mantar zehirlenmelerine karşı bu bitkinin tohumlarını kaynattıktan sonra suyunu kullanmak gerekir. Rafadan yumurtanın üstüne bu bitkinin toz halindeki tohumlarını serpiştirdikten sonra her gün bir adet olacak şekilde üç gün boyunca yenilerek tüketilmesi kadında ve erkekte üreme organlarının iltihaplanması durumunda fayda gösterir.

Mideye İyi Gelir, İştah Açıcı Özelliği Vardır

Cinsel birleşmeden sonra oluşan yanma hissini giderir. Ateşli hastalığı bulunanların iradelerini kuvvetlendirir. Safrayı düzene sokar. Midedeki yanmasını söndürerek mideye fayda sağlar. İştah açıcı özelliği vardır. Nefes darlığını önler, yakısı kanser urlarına ve ağrılarına iyi gelir, meniyi artırır. Nıkris’e faydalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kereviz Birçok Derde İyi Geliyor

Kerevizin Bilmediğiniz İlginç Faydaları Hem besleyici, hem düşük kalorili, hem de ekonomik olan kereviz; enfeksiyon, sindirim zorlukları, tansiyon, arterit, gut...

Kapat