Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ülsere Vajina Ve Rahim Yaralarına Kudret Narı

kudret narı nelere iyi gelir ülsere gastrite kudret narı faydalı mı vajina yaralarına kudret narı iyi gelir mi mide rahatsızlığına kudret narı iyimi gelir…

Yüzyıllar boyunca halk arasında mide hastalıklarının önemli tedavi kaynağı olarak bilinen Kudret Narı tüm tropikal Asya, Afrika ve Hindistan gibi ülkelerin yanı sıra Ülkemizin Akdeniz bölgesinde Adana, Mersin, Hatay ve Antalya illerinde de yetişmektedir. Yavru Ağzı veya kavun içi renge sahip bir meyvedir. Ülkelere Göre Papara, Momordica, acayip elma, momordica charantina, balsam Apple momordica isimleri ile de bilinen mucize bir meyve olan kudret narı, maalesef insanların çok azı tarafından biliniyor.

bal-ve-kudret-nari-mide-hastaligina-cokmu-faydali

FAYDALARI; On iki parmak, ülser, kolit, gastrit, asit fazlası gibi mide bağırsak sistemine rahatsızlıklarının tedavisinde oldukça etkili bir meyve olup içeriğinde yüksek miktarda E vitamini ve yüksek kalite protein yer almaktadır. Tüketiminin bal ile yapılması gerekmektedir. Vücut yaralarının iyileştirilmesinde etkili bir meyvedir.

kadret-nari

Kadınlarda Vajinal yaraların tedavisi için Zeytin yağında bekletildikten sonra kullanılması oldukça faydalı olmaktadır. Egzama ve sedef gibi deri hastalıklarının tedavisinde merhem şeklinde kullanılmaktadır.

kudret-nari-kolite-iyi-gelir-mi

Şeker hastalıklarının tedavisi için de alternatif tıpta kullanılan önemli bir meyvedir. Hücre yenileyici bir özelliğe sahip olup aynı zamanda karaciğer dostu bir meyvedir. Metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliğe sahiptir. Öksürük tedavisinde etkilidir.

kudret-nari-mide-ulserine-faydalimi

NASIL KULLANILMALI;

AOlgun hale gelmiş olan taze bir kudret Narı Meyvesini ezin ve bal ile karıştın. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz karışımı sabahları kahvaltıdan yarım saat kadar önce aç karında tüketin.

kudret-nari-oksuruge-iyi-geliyor-mu

BKudret Narını ezin ve bir kavanozun içerisine zeytinyağı ile birlikte koyarak 1 ay bekletin. 1 ayın sonunda 1 yemek kaşığı kadar aldığınız bu karışımı yine 1 yemek kaşığı bal ile birlikte tüketebilirsiniz. Bu formül, şeker hastalıkları için oldukça etkilidir.

kudret-nari-seker-hastaligina-faydalimi

CMeyvenin çekirdeklerini temizleyin ve bir kavanozun içerisinde bal ile karıştırarak 1 ay bekletin.

D-Lapa haline getirilen kudret narı, vücuttaki yara ve yanık oluşumlarının tedavisinde kullanılabilir.

kudret-nari-vajina-yaralarina-iyimgelir-mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cennet Meyvesi Vücudu Şaşırtıyor

karaciğere trabzon hurması iyi gelir mi safra kesesine iyi gelen meyveler trabzon hurması öksürüğü giderir mi cennet meyvesi nelere iyi...

Kapat