Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Turunç Ağacının Faydaları ?

turunç ağacı şifalı bitkiler mideye iyi gelen bitkiler sancılara iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Citrus Aurantium-amara-Cutrus Medica dır.Kışın yapraklarını dökmeyen sıcak ve ılıman iklimlerde yetişen ülkemizde Akdeniz bölgesinde yetişen aşılama suretiyle portakal,limon veya mandalina ağacına dönüştürülen yabani bir ağaçtır.Meyveleri portakala benzer fakat çok ekşidir.Kabuğu, çiçeği ve meyveleri kullanılır.

1-Meyveleri yenildiğinde mideyi kuvvetlendirir, galiz yelleri def eder, çarpıntıyı giderir, başa faydalıdır. Gönlü ferahlatır. Kabukları kurutulup toz haline getirilir 8-10 gram kadarı su ile içilirse mide sancısına iyi gelir safrayı giderir.

2-Zeytinyağı ve sıcak su ile içildiğinde bağırsakta bulunan solucan ve kurtları düşürür. Nezle ve grip’e iyi gelir, Şehveti ve cinsel gücü artırır, susuzluğu giderir, ishali keser. Kabuğu dişlere sürülürse diş etlerini kuvvetlendirir. Diş ağrısını giderir. Yaprağı çay gibi demlenerek içilirse Mideyi ısıtır, nefesi rahatlatır,

bitkikurdu.co.tr.tr.tr.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Muzun Faydaları Nelerdir ?

muzun faydaları şifalı bitkiler bağırsağa iyi gelen bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler cilde iyi gelen bitkiler...

Kapat