Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Toksinlerin Vücuttan Atılmasını Sağlıyor

karalahana kanserojen toksinleri vücuttan atar mı Karalahana idrar söktürür mü karalahana yaşlanmayı geciktirir mi karalahana hücre hasarını önler mi…

Bilim insanları tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre kansere iyi geliyor, Kara Lahana son yılların en dikkati çeken sebzelerinden. Bilim adamları tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre kansere iyi geliyor daha doğrusu dışarıdan aldığımız kanserojen toksinlerin vücuttan atılmasını sağlıyor.

Kara Lahana Yaşlanmayı geciktiriyormu

Kara Lahana içerdiği beta-karoten, C ve E vitaminleri sayesinde kuvvetli bir antioksidan ve vitamin deposu. Bu birliktelik sayesinde hücresel hasarın önüne geçiyor. Yaşlanmayı geciktiriyor, bağırsakları çalıştırıyor.

Kara Lahana kalp ve kanser hastalıklarına karşı korurmu

Kabızlığı engelliyor, kalp ve kanser hastalıklarına karşı koruduğu söyleniyor. Geçmişi 2000 yıl öncesine dek uzansa da Karadeniz’e özgü bir sebze olarak kabul ettiğimiz için onu zaten diğer lahana çeşitlerinden ayrı bir yere koyarız. Ancak birçok sebze gibi Kara Lahananın da yararlarından faydalanabilmek için çok pişirilmemesi gerekiyor.

Kara Lahana kabızlığı engelliyormu

Bizde genellikle önce haşlanır, suyu süzülür sonra da uzun uzun pişirilir. Oysa vitamin değerlerinin ve antioksidan özelliğinin kaybolmaması için ya suda bir kaç dakika haşlanması ya da sadece beş-on dakika kadar kavrulması gerekiyor.

Kara Lahana hücresel hasarın önüne geçermi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Meşecik Nedir Nelere İyi Gelir

meşecik nelere iyi gelir nerede bulunur romatizma ve guta meşecik iyimi gelir meşecik adet sancılarına iyi gelir mi meşecik diş...

Kapat