Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tohum yağları Nelere İyi Gelir

Tohum yağları Nelere İyi Gelir

tohum yağları nasıl elde edilir kereviz tohumu yağı nelere faydalıdır amarant tohumu yağı nelere iyi gelir kan şekerine ne yağı iyi gelir ayak mantarına ne iyi gelir.

Doğada birçok bitkinin sağlığımıza faydaları bulunmaktadır. Ancak yapılan son araştırmalara göre bazı bitkilerin tohum yağlarının da sağlığımıza mucizevi faydalar sağladığı ortaya çıkmıştır. Kenevir tohumundan, ısırgan tohum yağına kadar çeşitli bitkilerin tohum yağlarının sağlığınıza inanılmaz etkiler sağlamaktadır. Beslenme ve diyet uzmanları bir takım bitkilerin tohum yağlarını araştırarak sağlığımıza olan faydalarını açıkladılar.

Kereviz tohumu yağı:

Yapısındaki etkili bileşikler sayesinde vasküler demansa (damar hastalığına bağlı bunama) karşı koruyucu etkisinin olabileceği ve alzhemier hastalığında bilişsel fonksiyonları iyileştirecebileceği bilimsel çalışmalarda yer almaktadır.

Bamya tohumu yağı:

Bamya tohumu yağı olmadan da vücuda çeşitli faydalar sağlayabilen bir bitki türüdür. Bamya tohumu yağını bulmak biraz zor olabilir bu nedenle bamya tohumunu tek başında kullanabilirsiniz. Bamya tohumu çekirdeklerinin ezilerek tüketilmesi, boğazda meydana gelen şişliklere, grip gibi hastalıklara ve çeşitli enfeksiyonlu hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.Lif sorunu olan insanların bamya tohumundan düzenli bir şekilde tüketilmesi kısa sürede vücudun lif ihtiyacını karşılayacaktır.

Amarant tohumu yağı(Horoz İbiği yağı)

İçeriğinde bulunan antioksidanlar vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcı olur. 100 gram amarant tohumunda günlük protein, B vitamini ve minerallerin %20’si bulunur. Amarant tohumları kalsiyum, magnezyum, çinko, potasyum ve demir açısından da zengindir. Amarant tohumu yağı kan şekerini dengelemesi dolayısıyla şeker hastalarına önerilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar amarant tohumunun içindeki bir bileşenin, göğüs kanseri hücrelerindeki tümör büyümesini engelleyebileceğini bilgisine ulaşmışlardır.

Kişniş tohumu yağı:

Kişniş yağının tek başına kullanıldığında ayak mantarı tedavisine iyi geldiği söylenmektedir. Aynı zamanda kişniş yağının, anksiyete (kaygı,endişe hali), depresyon gibi rahatsızlıklarda da etkili olabileceği gösterilmiştir.

Keten tohumu yağı:

Keten tohumu yağının içerisinde bol miktarda omega 3 yağ asidi barındırmaktadır. Bu yağın ölçülü miktarda kullanılmasının kabızlık sorunu ortadan kaldırdığı bilinmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Karambola Meyvesi Nedir Nelere İyi Gelir

Karambola Meyvesi Nedir Nelere İyi Gelir damar tıkanıklığına iyi gelen meyve karambola cild ve saçlara iyi geliyor karambola kansere karşı...

Kapat