Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Taze Soğanın Faydaları

yeşil soğan kan şekerini düşürür mü yeşil soğan kalp hastalığı riskini azaltır mı yeşil soğan cilde iyi gelir mi yeşil soğan kilo verdirir mi yeşil soğan şifalı mı…

Mutfakların ve salataların vazgeçilmezi taze soğan, diğer adıyla yeşil soğan her mevsim bulunabilen bir sebzedir. Sıklıkla tüketilen yeşil soğanın faydaları ise saymakta bitmiyor.

Yesil-Soganin Nelere Faydalıdır

FAYDALARI: Kalp hastalığı riskini azaltır. Burun tıkanıklığı giderici etkisi vardır. Beyaz kısmında bol miktarda A vitamini vardır. Yeşil kısımlarında bol miktarda C vitamini vardır. Zayıflamaya yardım eder. Vücut direncini artırır. İdrar söktürür. Böbrek taşı ve kumunu dökmeye yardım eder.

Yeşil Soğan Kurt Düşürür mü

Öksürüğe iyi gelir. Soğuk algınlığına birebirdir. Vücutta biriken fazla suyu ve zararlı maddeleri dışarı atar. Bağırsak solucanlarını düşürmeye yardımcı olur. İştah açar. Cilt hastalıklarına iyi gelir. Yüksek kan şekerini düşürür. Vücudu toksinlerden arındırır.

 

Yeşil Soğan Kan Kolesterölünü Düşürür mü

Alerjik hastalıklara ve kansere karşı koruma sağlar. Yüzeysel enfeksiyonları önler. Taze soğanın özellikle beyaz başları C vitamini yeşil kısmı ise beta karoten için iyi bir kaynaktır. Yükselmiş kan kolesterolünü düşürebilir ve kap hastalığı riskini azaltabilir. Kanın pıhtılaşmasını azaltır. Hafif antibakteriyel etkisi yüzeysel enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilir. Sülfür bileşikleri kanserojenleri bloke edebilir

Yeşil Soğan Soğuk Algınlığına İyi Gelir mi

Dezavantajları Şişkinliğe ve mide gazına neden olabilir. Çiğ soğan nefesi kötü kokutur. Soğan; pırasa, sarımsak ve arpacık soğanı da içeren alyum bitki ailesinin bir üyesidir. Genelde soğanlar iki kategoriye ayrılır. Hafif bir tadı olan, yeşil kısmı ve başı yenen taze soğan; ve yuvarlak şekilde daha keskin bir tadı, kuru bir dış kabuğu olan soğan. Arpacık soğanları da soğan ve sarımsağın özelliklerini taşır ancak daha tatlıdırlar.

Yeşil soğan Enfeksiyonları Önler mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nasır Acısı Çekmeyin Ayaklarınızı Kurtarın

nasır nedir nasıl oluşur nasırdan nasıl kurtuluruz nasır için hangi bitkiler kullanılır bitkilerle nasır nasıl tedavi edilir ayak bakımı nasıl...

Kapat