Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tarçın Yağı Nasıl Yapılır Nelere İyi gelir

Tarçın Yağı Nasıl Yapılır Nelere İyi gelir

ağız kokusuna tarçın yağı faydalı mı mide rahatsızlığına ne yağı iyi gelir evde tarçın yağı nasıl yapılır vajinal akıntıya ne iyi gelir mucize bitkisel yağlar

Kas ve eklem ağrılarına iyi gelen, hazımsızlığı önleyen. Kan şekerini dengeleyen, kanı temizleyen ve Sağlık deposu olan anti bakteriyel özelliği ile vücudu mikroplardan koruyan tarçın yağını dışarıdan hazır alabileceğiniz gibi kendiniz evde doğal yöntemlerle de yapabilirsiniz.

1-Tarçın yağı yapmak için gereken malzemeler 8-10 adet çubuk tarçın ve doğal zeytinyağı. Yağın etkili olabilmesi için kullanacağınız zeytinyağının da olabildiğince doğal olmasına özen gösterin. Tarçın çubuğunu ise marketlerde, aktarlarda ya da doğal ürünler satan yerlerde kolayca bulabilirsiniz.

2-Tarçın yağı yapmak için kullanacağınız tarçın miktarı da kullanacağınız kavanozun büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Daha yoğun ve etkili bir yağ hazırlamak için daha çok tarçın kullanmanız gerekir. Çubuk tarçınları, yağ yapmak için kullanacağınız kavanoza yerleştirin. Yağın daha sağlıklı olması ve aromasını verebilmesi için de cam bir kavanoz seçin. Çubuk tarçınları kavanoza koyun ve üzerine hepsinin üstünü kapatacak kadar yağ ekleyin.

3- Kavanoza tarçınları ve yağı da ekledikten sonra kapağını hava almayacak şekilde sıkıca kapatın ve her gün en az 3 kez güzelce çalkalayarak 3 hafta kadar oda sıcaklığında bekletin. Kavanozu çalkalayarak, tarçının aromasının yağa daha kolay ve çabuk geçmesini sağlamış olacaksınız. 3 hafta sonra hazırladığınız tarçın yağını kullanmaya başlayabilirsiniz.

TARÇIN YAĞININ FAYDALARI:

Tarçın yağı güçlü antibakteriyel özelliği sayesinde vücudu mikroplardan koruyor, kanı temizleme özelliği gösteriyor. Tarçın yağının kanın temizlenmesini sağlaması, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı oluyor, bu sayede de kalp ve damar rahatsızlıklarına yakalanma ihtimalini azaltıyor. Tarçın yağı da tıpkı tarçının kendisi gibi sadece kokusuyla bile vücuda iyi geliyor, beynin düzenli işlemesini sağlayarak konsantrasyonu artırıyor ve hafızayı güçlendiriyor.

Tarçın yağı sinir sistemi üzerinde de oldukça önemli etkiler göstererek sinirleri yatıştırıyor, sinir kaynaklı uykusuzluk ve depresyon gibi sorunların çözümüne destek oluyor. Antienflamatuar özelliği sayesinde ağrılı bölgelerdeki ağrıların da azalmasını sağlıyor, özellikle kas ve eklem ve mide ağrılarına iyi geldiği biliniyor.

Fazla yemek yendiğinde ortaya çıkan hazımsızlık sorununu çözüyor, mideyi rahatlatıyor. Tarçın yağı kendine has aroması sayesinde ağız kokusunu da engelliyor, düzenli kullanıldığında ağız kokusuna köklü bir çözüm olabiliyor. Hem antibakteriyel hem de antienflamatuar özellikleri sayesinde tarçın yağı bağırsakların da sağlıkla çalışmaya devam etmesini sağlıyor, bağırsakların temizlenmesine destek oluyor. Özellikle yaz aylarında baş belası olabilen sinek/böcek ısırıklarında ısırılan bölgedeki kaşıntıyı gideriyor.

Tarçın yağı, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi konusunda da bol bol yardımcı oluyor. Tıpkı nane yağı gibi tarçın yağı da dudaklara harici olarak uygulandığında 2 saate kadar dudakların dolgun gözükmesini sağlıyor. Tarçın yağının cinsel gücü artırıcı etki gösterdiği, kadınlarda oluşan akıntı sorununun çözümünde de etkili rol oynadığı biliniyor.

UYARI: Tarçın yağını ağız yoluyla tüketecekseniz bir su bardağı suyun içine 8-10 damla tarçın yağı damlatarak tüketebilirsiniz. Ancak ciddi bir rahatsızlığınız varsa ya da hamileyseniz bu uygulamayı yapmayın, doktorunuza konuyla ilgili danışın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sığla Yağı Cilde Ülsere İyi Gelir Adeti Düzenler

Sığla Yağı Cilde Ülsere İyi Gelir Adeti Düzenler sığla yağı nasıl elde edilir nerelerde kullanılır sığla yağı ülsere faydalı mı...

Kapat