Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tarçın Elması 12 Kanser Türüne Karşı Etkili

graviola nasıl bir meyvedir nelere iyi gelir graviola tarçın elması mıdır graviola cilt kanserine iyimi geliyor karaciğer kanserine graviolanın faydası var mı…

Türkiye’de Tarçın elması olarak bilinen Güney Amerika kökenli “graviola” isimli meyvenin, kolon ve prostat kanseri başta olmak üzere 12 kanser türüne karşı etkili olduğu belirtildi. Amazon ormanlarında yetişen, Türkiye’de tarçın elması olarak bilinen graviola isimli meyve kanser için umut oldu. Güney Amerika kökenli yeşil dikenli meyvenin kemoterapi ilaçlarından daha etkili olduğu ileri sürülüyor. ABD ‘deki Florida Üniversitesi, Western Reserve Üniversitesi ve Hindistan’daki King George Tıp Üniversitesinde yapılan araştırmalar graviolanın kanser üzerinde oldukça etkili olduğunu kanıtlıyor.

Tarçın Elması Kanser İlaçlarından daha mı etkili

KEMOTERAPİDEN 10 KAT GÜÇLÜ: ABD Ulusal Kanser Enstitüsü 1976’da graviolanın kanser üzerindeki etkisini incelemek için yapılan ilk araştırmayı düzenlemişti. 1970’li yıllardan beri yapılan 20 laboratuvar testinde graviolanın akciğer, cilt, göğüs, karaciğer, kolon ve prostat kanserlerini iyileştirmekte etkili olduğuna dair sonuçlar ortaya çıktı. Tüm bu araştırmaların ortak sonuçlarından biri de graviolanın sağlıklı hücrelere zarar vermemesi. Graviola, bu özelliğini içeriğinde bulunan sitotoksik bileşenlere borçlu.

Tarçın Elması Cilt Kanserini Önler mi

Bağışıklık sistemini güçlendiren graviola ile yapılan tedavi sırasında saç dökülmesi, mide bulantısı ya da kilo kaybı gibi yan etkilerin de gözlemlenmemesi meyvenin tıbbi değerini artırıyor. Güney Kore Katolik Üniversitesinin 1996’da gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre graviola kansere karşı kemoterapiye kıyasla 10 kat daha etkili.

Tarçın Elması Hangi Kanser türlerine iyi gelir

Journal of Natural Products isimli bilimsel dergide yayımlanan araştırmanın makalesine göre graviola tohumlarından elde edilen iki etken maddenin prostat ve kolon kanserlerindeki tümör hücrelerini öldürdüğü belirtiliyor.

Graviola Tarçın Elması

ETKİSİ KANITLANDI Gana’daki Akra Üniversitesinde görevli bilim insanlarının yaptığı çalışmada, graviola ekstresinin prostat kanserine olan etkisi mercek altında alındı. Deneyde 20 faredeki prostat tümörüne 24, 48 ve 72 saat aralıklarla farklı dozajlarda graviola özütü uygulandı. 10 fare ise kontrol grubu olarak ayrıldı.

Graviola Nerede Yetişiyor

Araştırmanın sonunda graviola ekstresinin prostatta ki tümörün ilerlemesini durdurmaya yönelik etki gösterdiği kanıtlandı. Testlerde graviolanın 48 saat içinde mükemmel sonuçlar gösterdiği ve 72 saatte ise tümör hücrelerinin neredeyse hepsinin öldüğü açıklandı. Araştırmanın raporunda graviolanın tümör hücrelerini azalttığı ve öldürdüğü belirtiliyor.

Graviola Karaciğer Kanserine Karşı Etkilimi

UZMANLARDAN UYARI: Amazon ormanlarındaki kabileler graviola meyvesini yemenin yanında, bu ağacın yapraklarını ve köklerini, ezerek veya çayını demleyerek tüketiyor.

Graviola Prostat Kanserine iyi gelir mi

Graviola ekstresi ticari olarak yurt dışında satılıyor. Ancak sağlık uzmanları doktor kontrolü dışında graviola ve kanser üzerinde iyileştirici gücü olduğu söylenen bitkilerin kullanılmaması uyarısında bulunuyor.

Tarcın Elması Akciğer Kanserine iyi Gelir mi

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cinsel Sıkıntısı Olan Susamla Güçleniyor

susam nelere iyi gelir susamın sağlığa ne gibi faydası var susam safra taşını düşürür mü susam yağı saç ve tırnaklara...

Kapat