Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Su Teresi Nedir,Faydaları Nelerdir ?

su teresi şifalı bitkiler ilginç bitkiler cilde iyi gelen bitkiler karaciğere iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Vater-cress-Nasturtium officinale dir.Göllerde ,bataklıklarda ve su kenarlarında yetişir.Turpgiller familyasından 25-30 cm. boyunda bir bitkidir.Yaprak ve tohumları kullanılır.

1-Çiçek ve yaprakları yakı olarak urlara konursa urları iyileştirir, eklem ağrılarını giderir. Göğsü yumuşatır. Öksürüğe iyi gelir. Salatası sinirleri teskin eder, kadınların sütün ü artırır, idrar söktürür. Tohumları cinsel gücü artırır, cinsel organları kuvvetlendirir.

2-Öz suyu sarılık ve balgam rahatsızlıklarını geçirir, her gün üç dört gram içildiğin de el ve ayak titremesine ve felce iyi gelir. Ciğer ve dalak tıkanıklarını açar. Kum döktürür, hayzı söktürür. Nefes darlığına iyi gelir.

3-Hamileliği önler, mideyi ve gözü kuvvetlendirir. Balla karıştırılarak yakısı yapılır eklemlere uygulanırsa ağrıyı giderir. Buruna konduğunda burun kanamasını durdurur.

su tersi

Konu Aramaları:

su teresi,su teresi nedir,su teresinin faydaları,su teresi faydaları,su teresi tohumu,su teresi tohumu faydaları,su teresi nin faydaları,su teresinin faydalar,su teresi bitkisi,acice otunun faydaları,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Su Sümbülü Bitkisinin Faydaları ?

Latincesi : Adiantum capillus-Veneris dir. Çeşme ,pınar suyu altlarında ,su birikintilerinde ve gölgeliklerde yetişen 20-25 Cm. boyunda siyah sert ve...

Kapat