Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Soğuk Algınlığı ve Kas Ağrılarına İyi Geliyor

dişbudak ağacı nedir nelere faydalıdır dişbudak idrar söktürür mü dişbudak anne sütünü artırır mı dişbudak romatizmaya iyi gelir mi şifalı bitkiler şifalı otlar…

Dişbudak ağacı 15-40 Mt boyunda bir ağaç olup gövdesi silindir biçiminde, grimsi siyah renkli, üzeri pürtüklü ve dalları grimsi esmer veya esmerimsi siyah renklidir. Ana yaprakları 7-13 adet yapraktan meydana gelen bir kanat yapraktır. Yaprakları sapsız veya çok kısa saplı 6-12 cm uzunluğunda, 3-5 cm eninde kenarları dişli oval veya mızrak şeklinde, üst yüzeyi yeşil alt yüzeyi mat yeşil veya hafif tüylüdür. Çiçekleri oldukça küçük olup salkım şeklinde hepsi bir arada, kahverengimsidir, çiçeklerin kupa yaprakları ve taç yaprakları yoktur ve de çiçeklerini yapraklarından önce açar.

Dişbudak Kas Ağrılarına iyi Geliyor - Kopya

Meyveleri 1-1,5 cm büyüklüğünde, dil şeklinde, basık, parlak ve genellikle bir çekirdekli olup bir dalda 10-20 adet sarılmış durumda bulunur. Dişbudak ağacının kabukları, yaprakları ve tohumları kurutulup suda kaynatılarak kullanılır.

Dişbudak Gut Hastılığına İyi Gelirmi - Kopya

FAYDALARI:Antioksidandır. Soğuk algınlığı ve kas ağrılarına iyi gelir. Yaprakları romatizma ve gut ağrılarını hafifletir. Kabukları ateş düşürücü ve idrar söktürücüdür. Tohumları idrar arttırır. Ödemlerde faydalıdır. Ateş düşüren, vücuda kuvvet veren. Anne sütünü artırıcı. Romatizma ve nikris ağrılarını kesen. Kabızlığı gideren. kabuğu ise kabızlık yapar, ishali keser, idrar söktürüp, vücutta biriken zararlı maddelerin atılmasını sağlar.

Dişbudak Ağacı Soğuk Algınlığına İyi Gelir mi - Kopya

ÇAYI: Yapraklarından demlenen çay düzenli olarak her gün birer fincan içilirse kabızlığı giderir, romatizma ve nıkris şikayetlerini azaltır. Kabukları kaynatılarak elde edilen su ise kabızlık yapıcı özelliği nedeniyle ishali kesmekte etkilidir, ayrıca ateş düşürücüdür. Tohumlarının kaynatılması da idrar söktürücü olarak kullanılır.

Dişbudak Ağacı İdrar söktürürmü - Kopya

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek ve Karaciğer Hastalıklarına İyi Geliyor

 koyun otu fıtık otu kasık otu koyun otu fıtık için kullanılır mı koyun otu çayı koyun otunun faydaları koyun otu...

Kapat