Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Soğanın Faydaları Nelerdir ?

soğanın faydaları ilginç bitkiler şifalı bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler böbreğe iyi gelen bitkiler karaciğere iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Allium Cepa-Onion dur.Zambakgillerden olup her ülkede yetişen bir bitkidir.Gövdesi boru biçiminde olup içi boştur.Mavimsi yeşil renklidir.Yaprakları da boru biçiminde uzun ve şiş içleri boştur.Bitkinin soğan kısımları yaprakları ve tohumları şifa kaynağı olup,A-B-C- vitamini ihtiva eder.

1-İştahı açar, hazmı kolaylaştırır, mide ve bağırsak gazlarını giderir kabızlığı önler. idrar artırır, bağırsakları yumuşatır, kan şekerini düşürür. Antiseptiktir mikrop öldürür. Damarları açar, kalbi kuvvetlendirir, tansiyon düşürürcü gribe karşı koruyucudur.

2-cinsel iktidarsızlık üzerinde iyileştirici özelliğe sahiptir. Sinir zafiyetine, romatizma ve cilt hastalıklarına iyi gelir. Soğan vücuttaki fazla tuzları dışarı atar, bu özelliği sebebiyle Romatizma, mafsal iltihabı, idrar tutukluğu, karın ve bacaklarda su toplanmasına, faydalıdır. Sivilceleri giderir, cildin taze ve canlı görünmesini sağlar. Bronşları çalıştırır.

3-Lapası kırık, çıkık ve burkulmalara iyi gelir. Soğan suyu kum ve taş dökülmesine yardımcı olur, sarılığa faydalıdır. İdrar ve aybaşı kanamasını söktürür. Yaşlanmayı geciktirir,kalbi kuvvetlendirir.

bitkikurduuusoğan

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sinirli Ot Nedir,Faydaları Nelerdir ?

sinirli ot şifalı bitkiler ilginç bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler böbreğe iyi gelen bitkiler...

Kapat