Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Soğan Ve Sarımsağı Sofralarınızdan Eksik Etmeyin Çünkü…

Soğan ve sarımsağın kalp-damar sisteminin dostu olduğunu ve bu ikilinin sofralarımızdan eksik edilmemesi gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Soğan ve sarımsağın, düzenli ve sık tüketildiğinde damar sertliğine bağlı kalp hastalıklarından korunmada etkili olduğu. Damar sertliğinden korunmada, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmanın önemine işaret eden bilim insanları, şeker, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve şişmanlık gibi sorunların, damar sertliği ve koroner kalp hastalığının en önemli risk faktörleri arasında olduğu bilinmelidir.
Soğan ve sarımsak, düzenli ve sık olarak tüketildiğinde, yararlı etkileriyle damar sertliğine bağlı kalp hastalığına karşı koruyucudur. Besinleri tercihen çiğ ya da az pişmiş tüketilmelidir.

Soğanın, damar sertliğine yol açan kolesterolü düşürdüğünü, iyi huylu kolesterolü ise yükselttiği,Şeker hastalarında kan şekerinin kontrol altına alınmasını kolaylaştırır, idrar söktürücü etkisiyle ödemlerin çözülmesini sağlar. Kan basıncının kontrol altına alınmasını kolaylaştırır. Yağ yakıcı özelliğiyle de zayıflamaya yardımcı olur. Kalp damarlarını genişletir. Kanın akıcılığını artırır, damar tıkanmalarını önler. Hücre yenilenmesini destekler. Tüm bu etkilerle damar sertliğine karşı damarları korur ve kalbi güçlendirir.

Sarımsak da yüksek kan basıncını düşürür. Yüksek kolesterolü, kötü huylu kolesterolü ve yüksek trigliseridleri,kan şekerini düşürür; iyi huylu kolesterolü yükseltir, şeker hastalığının tedavisini kolaylaştırır. Damarların genişlemesini sağlar, kanın akıcılığını artırır, dolaşımı hızlandırır.

onions

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzelliğe Giden Yol Mutfaktan Geçer,Makyaja Son

Güzelliğe giden yolun mutfaktan geçtiğini kanıtlayan 5 öneri..

Kapat