Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sofraların Baştacı Sağlığa İyi Geliyor

Hiç faydası yok, neden yiyeyim’ diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Patlıcanın içinde A vitamini ve fosfor bulunmaktadır.

Bazı esanslara sahip olan patlıcanın en büyük özelliği sinirleri yatıştırması.Bol idrar söktürdüğü için de vücuttan su atılması ve kilo verilmesini sağlıyor.Kansızlığa iyi geliyor.En sağlıklı pişirime yöntemiyse külde ya da ocak üzerinde pişirilip, kabuklarını soyarak, ince kıyarak yemek.

Patlıcan, damarları yüksek kolesterolün yarattığı kötü etkilerden koruyor.Hayvanlar üzerinde yapılan bir deneyde patlıcan yiyenlerde mide kanserine rastlanmadığı görülmüş.Kasların gelişimine ve istemsiz kas kasılmalarına da iyi geldiği tespit edilmiş.
Patlıcan lifli bir sebzedir.Bu lifler sayesinde hazımsızlığa iyi geldiğini bağırsakları da iyi çalıştırdığını belirtiyor uzmanlar.Sağlığa yararlı olan bu sebzeyi zayıflamak isteyenler için diyetisyenler listesine alıyor.Patlıcanı çiğ olarak yemeyin! Mutlaka pişirin…

Taze patlıcanın içlerini dolma yapmak için oyarken, beyaz kısımları atılır atılan bu kısımda Solanin denen bir madde ihtiva eder.Çiğ yenildiğinde zehirlenmelere sebep olan bu madde pişirildiğinde yok olur.

TROPİK BESİNLER NELERE İYİ GELİYOR…. TIKLAYIN

ght

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tropik Ülkelerden Şifa Kaynağı Meyveler

AVOKADODAKİ YAĞ SAĞLIĞIMIZ İÇİN ÇOK FAYDALI: Avokadonun en önemli özelliği kuşkusuz yağ içeren bir meyve olması. Bu yüzden yıllarca uzak...

Kapat