Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sofralarımızın Yeşil Prensi Biberin Saymakla Bitmeyen Faydaları

şifalı bitkiler doğal çözümler ilginç bitkiler basura iyi gelen bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler kolay doğum yaptıran bitkiler karaciğere iyi gelen bitkiler…
Ülkemizin hemen her bölgesinde hatta balkonlarımızda bile yetişen biberin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Dolmalık, sivri, çarli, kıl, kırmızı, süs ve Antep biberi gibi; Sabah kahvaltıları, akşam yemekleri ve salataların vazgeçilmezi yeşilbiberin kanserden, cinsel bozukluklara kadar pek çok rahatsızlığa karşı faydası var. İşte yeşil biberin mucizevi faydaları.
Eklem iltihaplanması, diş ve boğaz ağrıları, romatizma, sindirim sistemi bozuklukları, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda faydalıdır. İçeriğinde antioksidan vitaminler olduğu için yaşlanmayı geciktirir, enfeksiyonlara karşı vücudu korur, vücudumuzun temizlenmesinde yardımcıdır. Damar tıkanıklığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Yeşilbiber, kanamaları önler. Cinsel arzuyu artırır. Bronşit ve grip gibi hastalıklarda faydalıdır İçeriğindeki P vitamini atardamar ve toplardamar sağlığı için önemlidir. Damarların yumuşamasına ve kanamaya karşı etkilidir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kansere karşı etkilidir.
İçeriğinde ki A ve C vitamini göz sağlığı için çok faydalıdır.
Sabah kahvaltısında yediklerinizin yanına çiğ-hafif ızgara yapılmış şekilde söğüş yeşilbiber tüketebilirsiniz. Salatalara ve yemeklerin içerisine mutlaka 1-2 sivri biber doğrayarak yemek ve salatanın vitamin ve lif değerini artırabilirsiniz. Biber kızartması yapmayınız, kızartma yapmak yağın yanmasına sebep olduğu için kanser, diyabet ve kalp hastalıkları riskini artırır. Yeşilbiberi tüketirken yine C vitamininden zengin bol limon sıkarak tüketmeye özen gösteriniz. Yemeklerinizde biber salçası da kullanmanız sağlık açısından faydalıdır. Kalp ve damar sağlığı için önemlidir. Kalp hastalıklarından korur.

Bitkikurdu.com

YEŞİL BİBERİN FAYDALARI

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Doğal Yollar İle Yaşlanmayı Durdurun

şifalı bitkiler ilginç bitkiler doğal çözümler cinselliğe iyi gelen bitkiler idrar yolu hastalılarına iyi gelen bitkiler karaciğere iyi gelen bitkiler...

Kapat