Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Şizandra Üzümü Nedir Nelere İyi Gelir

Şizandra Üzümü Nedir Nelere İyi Gelir

şizandra üzümü karaciğeri korur mu şizandra üzümü cilde faydalı mı yorgunluğa ne iyi gelir hücreler nasıl yenilenir gençleşme nasıl sağlanır şifalı meyveler.

Çin tıbbında 5000 yıllık bir süredir mucizevi meyve olarak bilinen şizandra meyvesi ile tanıştınız mı? Şizandra üzümü nelere faydalı, biliyor musunuz? İnsan sağlığına faydalı, zengin ve doğal içerikleriyle hastalıklara karşı koruyucu ve tedavi edici etkisi bulunan süper gıdaların tüketimi özellikle gelişmiş ülkelerde artmaktadır.

Bu süper gıdaların en ilginçlerinden biri olan şizandra meyvesi, popülerliğini her gün arttırmaktadır. Çince’de 5 tat anlamına gelen şizandra; tatlı, acı, tuzlu, ekşi ve yakıcı 5 farklı tadı aynı anda sunmaktadır. Çin’de yüzyıllardır tıpta kullanılan şizandra meyvesi zihinsel ve fiziksel performans ile dayanıklılığı arttırmak için bir “adaptojen” yani vücut üzerinde “dengeleyici” olarak kullanılmaktadır.

ŞİZANDRA ÜZÜMÜNÜN FAYDALARI:

Erken yaşlanmayı önler. Antioksidan ve anti-inflamatuar etkiye sahiptir. Böylece vücudun her yerinde sağlıklı hücrelerin korunmasına yardımcı olur. Zihinsel yorgunluğu önlemeye yardımcı olur. Cilt üzerinde nemlendirme, koruma, inflamasyon azaltma ve yaşlılık giderici etkileri vardır. Şizandra üzümü içerisinde lignan barındırır. Bu lignanlar karaciğerin hareketlerine iyi gelir.

Ayrıca bu lignanların insan bağışıklılık sistemini güçlendirme özelliği de var olduğu bilinir. Astımın şiddetini azaltma ve hatta astımı tedavi etme özelliğine sahiptir. Dikkat bozukluğunu önler ve konsantrasyonu sağlar. Görmeyi ve duymayı geliştirir. Uykusuzluk sorununa iyi gelir. Geceleri uykusuzluk çeken insanlar için şizandra üzümü birebir bir çözüm olabilmektedir. Yorgunluk ve stresi giderme özelliğine sahiptir. Nefes darlığını iyileştirir ve solunumun daha iyi yapılmasını sağlar.

ŞİZANDRA ÜZÜMÜNÜN CİLDE FAYDALARI:

Cilde faydalı bir vitamin olan E vitamini açısından zengin olan şizandra meyvesi, cilt üzerinde koruyucu ve iyileştirici etkisi olan bir meyve olarak bilinmektedir. Çin’de uzun yıllardır cilde esneklik ve parlaklık kazandırmak için Asyalı kadınların kullandıkları ve genç görünümlerini borçlu oldukları şizandra, nemlendirici etkisinin yanı sıra cildi Rüzgar ve Güneşin, alerjik reaksiyonlarından, çevresel stresten ve toksin birikiminden korurken birçok cilt probleminin iyileştirilmesine de yardımcı olur.

UYARI: Şizandra üzümü birçok yararı olmasına rağmen bazı yan etkileri de bulunmaktadır. Şizandra üzümünü yememesi olan kişiler peptik ülser, epilepsi ve yüksek beyin basıncı olan kişilerdir. Bu hastalıklara sahip olan kişiler şizandra üzümü yerler ise ortaya kötü sonuçlar çıkabilir.

Konu Aramaları:

ŞİZANDRA ÜZÜMÜ FAYDALARI,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Karayılan Otu Ve Menopoz Tedavisi

Karayılan Otu Ve Menopoz Tedavisi  karayılan otu menopoza iyi gelir mi,ateş basmasına terlemeye kadın otunun faydaları, adet sancılarına iyi gelen bitkiler, adet...

Kapat