Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sinirleri Yatıştırıyor, Sakinlik Veriyor

Çakşır Otu Nedir, Nelere İyi Gelir ?

Çakşır otu bitkisi diğer bir adı ile ‘Ferula Comminus’ olarak da bilinmektedir. Çakşır otu bitkisi Doğu Anadolu, Orta Anadolu, Güney ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz bölgelerinde sıklıkla görülebilmekte ve buralarda rahatlıkla yetişebilmektedir. Daha çok Antalya ve Mersinde Toros dağlarının eteklerinde yetişmektedir. 2 metreye kadar uzayabilen, sarı renkte çiçekler açan çakşır otu, cinsel gücü ve isteği artırıcı özelliğinin yanı sıra sperm sayısını da artırıyor.

Faydaları Saymakla Bitmiyor

Otsu bir bitki olan çakşır otunun faydaları saymakla bitmiyor. İçerisinde tanen, reçine, nişasta, alkaloit, saponin ve uçucu yağ bulunan çakşır otu etkili bir afrodizyak etkisi yaratıyor. Bu bitki, cinsel gücü ve isteği artırıcı özelliklerinden dolayı cinsel isteksizlik tedavisi için faydalı olarak görülüyor.Uzmanlar çakşır otunun aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliğini de artırıcı etkilere sahip olduğunu bildiriyor.

Kaslardaki Ağrıları Geçiriyor

Bu özelliklerinden dolayı erkeklerin çakşır otunu kullanmaları tavsiye ediliyor. Toz halinde bal ile macun yapılarak tüketildiği gibi çakşır otu, kökünden hazırlanan çay olarak da içilebiliyor. Marifetli çakşır otunun fayda sağladığı diğer rahatsızlıklardan bazıları ise şöyle sıralanıyor. Çakşır otu kasların güçlenmesine de fayda sağlar ve kaslardaki ağrıları geçirir. Uzun süreli bir rahatlama sağlar.

Sakinleştirici Etkisi Vardır

Sinir sistemine de faydası olan çakşır otunun sinirleri yatıştırma, sakinlik verme özelliği de bulunmaktadır. Yoğun çalışma temposunda bir fincan çakşır otu çayını gönül rahatlığıyla içebilirsiniz. Çakşır otu astım, bronşit gibi ciğer problemleri içinde oldukça faydalıdır. Çakşır otu dolaşım sistemindeki problemlere de iyi gelir. Ancak ciddi kronik rahatsızlığı olanların bir hekim kontrolünde tüketmesi gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Üreme Organlarına İyi Geliyor

Çalgıcı Otu Ve Yumurta Latincesi:Raphanus raphanistrum olup, Arapçası Tuderî, Belk er-ranis, Sernere-i Eücl el-Cenıâl dır.Her iklimde her ülkede yetişir.Genellikle harabe...

Kapat