Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sinameki Bitkisi Nedir,Faydaları Nelerdir ?

sinameki bitkisi şifalı bitkiler ilginç bitkiler gribe iyi gelen bitkiler nezleye iyi gelen bitkiler…

Latincesi: Cassia angustifolia dir.Kuzey Afrika,Hindistan,Sudan ve Somali gibi ülkelerde yetişen bir,bir buçuk metreye yükselebilen çalı görünümlü ağaççıklar halindedir.Kurutulmuş yaprakları şifa verici olarak kullanılır.Kuvvetli bir müshildir,değişik dozlarda kullanılır günde 10 gramdan fazla kullanılmamalıdır.

1-Müshil olarak 100 cc. Suya 5gr.sinameki konur, beş dakika kısık ateşte kaynatılır aç karnına bir veya iki defada içilir. Kaşıntı ve egzama için; yarım kilo bala 50gr.sinameki konur, macun haline getirilip günde üç defa birer kaşık yenir.
2-Saç kepeklenmesi ve kaşıntılara karşı yarım litre suya 60gr.sinameki 5gr.karanfil,5gr.zencefil konur yarım saat kaynatılır Saçlara bu su ile friksiyon yapılır.

2-Toksinlerin atılması, baş ve vücut ağrılarının giderilmesi için 10gr.sinameki bir su bardağı suda çay gibi demlenir günde bu şekilde taze demlenerek üç dört bardak içilir.

3-Romatizma ve eklem ağrıları,sırt ağrıları ve kulunç ağrıları için bir su bardağı zeytinyağına toz haline getirilmiş 50gr.sinameki konur yarım saat kaynatılıp süzülür,ağrıyan yerler bu yağ ile ovulur.günde iki defa birer yemek kaşığı içilir.

sinamekiiiiiii

Etiketler:

Sinameki Bitkisi Nedir,Faydaları Nelerdir ? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. sima dedi ki:

    elerinizan saglik

    1. ozcanozden dedi ki:

      Teşekkür ederiz.Allah şifa versin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Pırasanın Faydaları Nelerdir ?

  pırasa şifalı bitkiler ilginç bitkiler sigara bıraktıran bitkiler...

Kapat