Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Şekere,Kalbe,Varise,Ülsere,,Gut Ve Karaciğere İyi Gelen Mucize Bitkiler

Bebek maması için Ararot: Ararot çocuk gelişimini destekler. Nekahat devresini kısaltır ve halsizliği giderir. Çocuk mamalarında sıklıkla kullanılır. Hastaların halsizliğini gidermek için de hastalara verilir. Ayrıca, meyveli jölelerde kıvamı tutturmak için de kullanılır.

Varislere Altın başak: Altın başak otu çiçeklenme zamanında toplanan bitkinin toprak üstü kısımları taze ya da kurutulmuş olarak kullanılır. Çayı varisler, adet kanaması, egzama ve eklem romatizması şikayetlerini azaltır. Böbrek ve mesane rahatsızlıklarına karşı etkilidir. Romatizmaya iyi gelir.

Çarpıntıya Sedefotu: Sedefotunun kaynatılması ile elde edilen suyla göz kapaklarının üzerinden gözlere uygulanırsa göz yorgunluğunu giderir. Bağırsak solucanlarını düşürücü etkisi vardır. Kalp çarpıntısını giderir. Romatizma ve karın ağrılarına iyi gelir.

Ülsere Eşekkulağı: Eşekkulağının kökleri temizlenip kurutulduktan sonra kaynatılarak hazırlanan çayı içilebilir. Ülsere karşı faydalıdır. Göğsü yumuşatır ve nefes darlığını giderir. Bronşitte faydalıdır. Ağız, dil ve boğaz iltihaplarında faydalıdır. Kırık, burkulmalarda ve ezilmelerde iyileşmeyi hızlandırır.

Diyabete Keçisedefi: Keçisedefinin çiçekli toprak üstü kısımları toplanıp kurutulduktan sonra sıcak suda demlenerek kullanılır. Tanen, galegin ve acı madde içerir. Anne sütünü ciddi miktarda arttırır. Kan şekerini düşürücü etkileri ile şeker hastaları için faydalıdır. Diyabeti olanlara tavsiye edilir.

Kalp dostu Keklik gözü: Keklik gözü otunun çiçekleri toplanıp kurutulduktan sonra kaynamış suda demlenerek çayı hazırlanıp içilebilir. Kalbi kuvvetlendirir. Sinirsel çarpıntılarda ve tansiyon düşüklüklerinde faydalıdır. Bununla birlikte, etkisi zayıf ve kısa sürelidir. İdrar söktürücü etkileri de vardır.

Gut ilacı Acıgünek: Başta potasyum olmak üzere kalsiyum ve diğer mineraller açısından zengin bir besin olan acıgünek A ve C vitamini de içerir. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Mesane ve kalınbağırsak iltihaplarını gidermekte faydalıdır. Anne sütünü arttırır. Sarılık ve gut hastalığında faydalıdır.

İltihaplara kayışkıran: Kayışkıran otunun kökleri dilimlenerek ya da bütün olarak kurutulduktan sonra kaynar suda demlenerek çay gibi içilir. Böbrek ve mesane iltihaplarını giderir, taş düşürmeye yardımcı olur. Mikrop öldürücü etkileri ile ağız, dişeti ve boğaz iltihapları ile yaralara karşı faydalıdır.

Romatizmaya Ayak otu:Ayak otu 1 metre kadar boyunda, ince, otsu bir bitkidir. Toplanıp kurutulduktan sonra suda kaynatılarak kullanılır. En önemli etkisi romatizma ağrılarını azaltmasıdır. Ayrıca, kanı temizleyici, terletici ve idrar söktürücü etkilere sahiptir.

Karaciğer için Zerdeçal: Zerdeçalın kullanılan kısımları meyveleridir. Sinirleri uyarır. Vücuda ferahlık ve rahatlık verir. İltihap gidericidir. Karaciğer hastalıkları, sarılık ve vereme karşı faydalıdır. Vücutta biriken zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Madımak şeker düşürür: Madımak otunun taze yaprakları salata olarak yenebileceği ya da bitki kurutulduktan sonra kaynamış suda demlenerek çayı hazırlanabilir. Kan şekerini düşürerek şeker hastalarına iyi gelir. Doğal antioksidan ve bitkisel bir antibiyotiktir.

Böbrekler için Muz: Muz özellikle mideye çok faydalıdır. Mideyi güçlendirir ve koruyucu etkilerinden dolayı, ülser ve gastrit rahatsızlığı olanlara çok iyi gelir. Kabızlığı giderir. Böbrek iltihabı ve bağırsak hastalıklarında da yararlıdır. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur.

Boğazlara Aslanağzı: Aslanağzı çiçeği farklı renklerde koksuz çiçekler açan ve daha çok süs bitkisi olarak kullanılan, 30-40 cm boylarında, otsu, güzel bir bitkidir. Balgam söktürücü etkiye sahiptir. Bu etkisi ile solunum yolu rahatsızlıkları, boğaz enfeksiyonları ve bronşit gibi hastalıklara karşı faydalıdır.

Astıma karşı KeraviyeKeraviyenin kurutulmuş ve taze meyvelerinden elde edilen yağı kullanılır. İdrar söktürür ve özellikle yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırır. Anne sütünü arttırır. Astım gibi solunum sistemi rahatsızlıklarında da faydalıdır.

RAMAZAN AYINDA TÜKETİLMESİ GEREKEN BESİNLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN…

şifalı otlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Aşırı Et Tüketimi Karaciğer Hastalarını Üzüyor

Karaciğer hastalıklarında ve Karaciğer hastalarının, aşırı et tüketiminden kaçınması gerektiği belinmektedir.Bunun özellikle ileri dönem siroz hastalarında ölümcül koma tehlikesine yol...

Kapat