Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Şekere Ve Meme Kanserine Karşı Pinar

pinar bitkisi meme kanserini önler mi pinar bitkisi cinsel soğukluğu giderir mi pinar bitkisi laden mi pinar şeker hastalarına faydalı mı pinar nelere iyi gelir…

Latincesi ‘Cistus’ olup, Ülkemizde Laden ve pinar’ bitkisi, olarak da bilinen Pinar bitkisi meme kanseri ve şeker (diyabet) hastalığının tedavisinde yeni bir umut oldu. Pinar bitkisi Mayıs ayından Ekim ayına kadar toplanıp, Kurutulduktan sonra kuru bir ortamda saklanmalıdır. Pinar bitkisi üzerinde yıllardır araştırma yapan Uzmanlar, Pinar yapraklarını toplayıp çay gibi demleyerek diyabetli hastalar üzerin de yapmış oldukları denemelerde. Şu ana kadar hep olumlu sonuçlar aldıklarını belirtmişlerdir.

Pinar Bitkisi meme kanserini önlüyor mu

Ayrıca bitkinin yapraklarının sıcak suda demlenip içilince kan şekerini dengelediğini ileri sürmektedirler. Bu konudaki çalışmalarını daha da genişleteceklerini belirten uzmanlar Bitkiyi konsantre hale getirip ilaç özelliği kazandıracaklarını söylemektedirler. Akabinde bu ilacı diyabetli fareler üzerinde bir süre deneyerek, Başarılı olursa, pinar bitkisi şeker ve meme kanseri hastaları için yeni bir umut olacağını söylemektedirler. Şu ana kadarki yapılan çalışmalar hep olumlu sonuçlar vermiştir.

Pinar depresyona karşı etkilimidir

FAYDALARI: Araştırmalara göre pinar bitkisinin içerisinde bulunan maddeler bakteri ve mantarları yok eder. Aynı zamanda iltihapları da önleyicidir. Çocuklar üzerinde yapılan araştırmalara göre ise pinar bitkisi deri hastalıklarında tedavi edici etkiye sahiptir.

Pinar Bitkisi Kilo verdiriyor mu

Anadolu Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre ise laden otu gastrit hastalığını önleyicidir ve gastrite karşı tedavi edici özelliktedir. Alerjiye karşı tedavi edicidir. İltihaplı egzama, akne, besin alerjisi sebebiyle oluşan sulu, kabarcıklı ve kaşıntılı alerjiyi tedavi edicidir.

Pinar Bitkisi Cinsel İsteksizliğe iyi gelir mi

Bebeklerde hazır bezden kaynaklanan deri hastalıklarını iyileştirir. Etkili bir şekilde cinsel gücü artırır. Et alerjisine karşı tedavi edicidir. Düzenli kullanımında pinar çayı ile 2 haftada 6 kilo verildiği görülmüştür. Kadınlarda oluşan cinsel isteksizliği giderir. Depresyona karşı tedavi edicidir. Deri ve tırnak mantarlarına karşı tedavi edicidir. Lenf bezi rahatsızlığında kullanılır. Sinirleri yumuşatıcı etkisi vardır.

Pinar bitkisi Cinsel gücü artırıyor mu

NASIL KULLANILIR: Öncelikle yaklaşık 2 su bardağı su kaynatılır. Üzerine 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış pinar otu ilave edilir.5-10 dakika demlenmesi beklenir. Hazırlamış olduğunuz bu çayı cilt yaraları için kullanmak istiyorsanız problemli bölgelere kompres yaparak uygulayabilirsiniz.

Pinar bitkisi alerji tedavisinde kullanılır mı

UYARI: Yüksek tansiyon ve kalp hastalarının pinar bitkisini kullanması sakıncalı olduğu için tavsiye edilmemektedir. Uzun süre kullanımında uykusuzluk sorunu yapabilmektedir. 2 aydan fazla süre kullanımında baş ağrısına sebep olabilmektedir. Bu sebeple 10- 15 gün ara vererek tüketilmesi önerilir.

Laden Sinir sistemine iyi gelir mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bu Meyveleri Tüketin Cinsel İsteksizliği Unutun

erken iktidarsızlığa önleyen meyveler cinsel gücü artıran meyveler sebzeler bu sebze ve meyveler cinsel isteksizliğe son veriyor afrodizyak sebze ve...

Kapat