Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sarımsak Faydaları

sarımsak faydaları nelerdir kalbe iyi gelen bitkiler mideye ve kana iyi gelen bitkiler vücuda iyi gelen bitkiler zayıflatan bitkiler cinselliğe çok iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Allium sativum-Tüm-Garlic.dir.Asıl vatanı Hindistan olmasına rağmen her iklimde ve her ülkede yetiştirilmektedir.Zambakgillerden bir bitkidir Meyveleri tüketilir.Sağlık sorunlarına karşı en sık kullanılan doğal bitkiler arasında ilk sıralarda gelir.

1-Doğal bir antibiyotiktir alerjilere karşı vücudun direncini artırır, kan şekerini düzenler yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Sarımsak çayı vücudun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olurken sindirim sorunlarına iyi gelir.

2-Kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur, mide parazitlerinin temizlenmesine yardım eder,sindirim sistemini temizler,gazın giderilmesini sağlar,sinüsleri açar,gribe iyi gelir, enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artırır.

3-Sarımsak çayı vücut yağlarının yakılmasında ve zayıflamada çok etkili bir ilaçtır. Sarımsak çayı içerisinde yağları yakmaya yarayan bir çok etken madde bulunmaktadır.

4-Zeytin ve zeytinyağı ile karıştırılıp yenilirse libidoyu ve meniyi artırır, iktidarsızlığa iyi gelir, cinsel organa kuvvet verir.

5-Ses kısıklığını geçirir, Solucan düşürür. Aybaşı kanamalarını düzenler, idrar söktürür.Kasık ağrılarına iyi gelir.Unutkanlığı önler,balgam söktürür,tansiyonu ve ateşidüşürür.

sarımsakbitkikurdu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nar Faydaları

nar faydaları nelerdir safraya iyi gelen bitkiler kana iyi gelen bitkiler...

Kapat