Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Salepin Faydaları Nelerdir ?

salep şifalı bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler adete iyi gelen bitkiler sigarayı bıraktıran bitkiler cilde iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Orchis bircina-Orchis Masculus.dur.Süsengillerden olup yumrulu bitkiler familyasından kırmızı ve mor çiçekleri olan çok yıllık otsu bir bitkidir.75-80 türü ve bir çok melezi vardır.Halk arasında İT KASARI-ÇAYIR OTU-ÇAM ÇİÇEĞİ-TİLKİ HÜSYESİ gibi isimlerle de bilinir.kök yumruları ve meyveleri kullanılır.

1-Tazesi keçi sütü ile birlikte yenirse cinsel gücü artırır libidoyu yükseltir, kurursu aksini yapar. İltihaplı şişlere yakısı konursa yarayı açar. Kurursunun dövülmüşü cilt yaralarını iyileştirir. Vücudu kuvvetlendirir; bronşite, mideye, bağırsak tembelliğine ve ishale iyi gelir.

2-Cinsi güce ve aybaşı düzensizliklerine faydalıdır. Dalak hastalıklarına el ayak titremelerine, boyun sırt ağrılarına iyi gelir. Dondurma ve muhallebi çeşitlerinin bileşimine girer. Kışın ısıtıcı ve zindelik verici, üşütmeyi giderici, terleticidir.

3-İktidarsızlığa karşı;70 gram salep 20 gram tarçın,20 gram karanfil,20 gram havlıcan toz haline getirilerek 500 gram balla karıştırılıp macun yapılır sabah akşam birer kaşık yenir. Birer haftalık kürler halinde devam edilir.

4- Zihni çalışma gücünü artırır, kalbi güçlendirir, sinirleri kuvvetlendirir, Ciğer ve dalak tutukluklarına iyi gelir. Süt ve pirinç unu ile karıştırılarak yenirse kilo aldırır ve renge güzellik verir. Eklem ve siyatik ağrılarına çok iyi gelir. İştahı artırır mideyi düzeltir,solucan düşürür.

salepppppp

Konu Aramaları:

salepin faydaları,salepin faydaları nelerdir,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Öküz Gözü Bitkisinin Faydaları ?

öküz gözü şifalı bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler basura iyi gelen bitkiler adete iyi gelen bitkiler kolay doğum yaptıran bitki...

Kapat