Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Safra Taşları Nasıl Düşürülür

 safra kesesi taşı nasıl oluşur safra taşları hangi bitkisel kürlerle düşürülür kaç türlü safra taşı vardır çınar yaprağı safra taşını düşürür mü turp ve pancar kürü nedir… 

Sindirim güçlüğü ile belirti veren safra taşı hastalığı şiddetli ağrılara neden oluyor. Tedavi edilmezse ölümcül olabiliyor. Uzmanlar, bu rahatsızlık için çınar ağacından elde edilen kürü öneriyor. Safra kesesinde biriken taşlara genellikle safra kesesi iltihabı sebep oluyor. Üç tip safra kesesi taşı bulunuyor. 1. Safra boyaları: Kalsiyum ve kolesterolden oluşuyor. 2. Saf kolesterolden meydana geliyor. 3. Yalnız safra boyalarından oluşuyor. Hasta genellikle bir süre safra kesesi iltihabı krizleri geçiriyor. Ya da uzun zamandan beri sindirim güçlüğü şikayetlerinde bulunuyor. Sağ omuza yayılan şiddetli bir ağrı duyuluyor. Bu durum, neden olan taşın safra yolunu terk etmesine kadar sürüyor. Bazen bu taş, safra tıkanıklığı, devam eden ağrı ve artan sarılık olarak izliyor.

Çınar yaprağı kürü safra taşını düşürür mü

Uzmanlar, bu tür şikayetleri bulunanların vakit kaybetmeden uzman bir doktora danışmasını öneriyor. Ayrıca bitkisel kürleri öneriyor. İşte safra taşını önleyen mucizevi kürler: Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç çınar ağacı (dal kabuğu) katın. Kaynattıktan sonra süzüp günde üç öğün birer yemek kaşığı için. İyice yıkanmış ve temizlenmiş olan 5-10 adet karahindibayı (çiçek sapları) gün içinde aralıklarla yiyin. Kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı acı pelin katın. Demledikten sonra süzün. Sabahları aç karnına akşamları ise yatmadan bir saat önce için.

Çınar yaprağı nelere iyi gelir

Kaynar suyun içine bir çay kaşığı yabani mercan köşk katın. Demlendikten sonra süzün. Sabahları aç karnına ve akşamları yatmadan önce için. Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç ayrık kökü katın. Kaynattıktan sonra süzüp üç öğün için. Kaynar suyun içine bir çay kaşığı kuşdili katın. Demledikten sonra süzün. Sabahları aç karnına, akşamları yatmadan önce birer çay fincanı için. Dövülerek toz haline getirilmiş darıfülfül, şerbetçi otu, koyun otu, orman sarımsağı, acı pelin ve naneyi harman edin. Sonra bir litre elma suyunun içine üç çorba kaşığı katın. Süzdükten sonra saat başı için.

Turp Safra taşlarını düşürür mü

TURP SUYU KÜRÜ: Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı koyun otu katın. Demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzün. Günde iki kez, sabahları aç karnına ve akşamları yatmadan bir saat kadar önce birer çay fincanı için. Bir miktar turp mikserden geçirilip, bir tülbent yardımıyla suyu sıkılıp sabahları aç karnına bir çay fincanı için. Bu durum 21 gün boyunca yavaş yavaş arttırılarak (sabahları aç karnına 4 çay fincana kadar) içilir. Bu kürün sonunda tekrar bir çay fincanına düşecek şekilde yavaş yavaş azaltılarak 21 gün boyunca içilir

Pancar kürü safra taşını düşürür mü

PANCAR SUYU KÜRÜ: Bir miktar pancarı mikserden geçirilip, bir tülbent yardımıyla suyu sıkılıp sabahları aç karnına bir çay fincanı için. Bu durum 21 gün boyunca yavaş yavaş artırarak (sabahları aç karnına 4 çay fincana kadar) için. Bu kürün sonunda tekrar bir çay fincanına düşecek şekilde yavaş yavaş azaltılarak 21 gün boyunca içilir. Bir miktar ince kıyılmış okaliptüs yaprağını bir şişeye doldurun. Üzerine ağzına kadar zeytinyağı ekleyin. Ağzını sıkıca kapatıldıktan sonra şişeyi iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletin. Günde üç kez bir kahve fincanı suyun içine beşer damla damlatılarak için.

OKALİPTUS YAĞI

 

Konu Aramaları:

safra kesesi taşı nasıl düşürülür,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kekik Ve Kekik Yağının Faydaları

kekik yağı nedir nasıl kullanılır kekik yağı sivilceye iyi gelir mi romatizma ağrılarına kekik yağı faydalı mı diyabete kekik yağı...

Kapat