Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Saç Dökülmesini Ve Kepeklenmeyi Önlüyor

kabak saç dökülmesini önlüyor mu kabak saç kepeklerini giderir mi kabak zayıflatır mı kabak göz hastalıklarına iyi gelir mi kabak kabızlığı tedavi eder mi…

Kabak, içerdiği vitamin ve mineral ile tam bir sağlık deposu. Özellikle kilo vermek isteyenlerin diyet listesinde muhakkak bulundurması gereken bir sebze. İşte sofralarınızdan eksik etmek istemeyeceğiniz kabağın faydaları.

Kabak Zayıflamaya yardımcı Olur mu

Kolesterol içermeyen kabak, kalp sağlığı için oldukça faydalı. Kalorisinin az ve içerdiği yağ oranının düşük olması sebebiyle diyet yapanların beslenme listesine gönül rahatlığıyla ekleyebileceği kabak, bu sayede kilo vermeyi de kolaylaştırıyor.

Kabak Saç Dökülmesini Önlüyor mu

İçerdiği yüksek beta karoten ve luteini sayesinde körlüğe neden olan katarakt ve makule dejenerasyonu gibi göz hastalıklarının riskini önemli oranda azaltıyor. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan kabağın kabızlık sorununu da tedavi edici özelliği bulunuyor.

Kabak Saçın Kepeklenmesini Önler mi

Saç dökülmesine engel olan kabak, kepek sorununu önlüyor, saç kırılmalarının önüne geçiyor. Antioksidanlar açısından zengin olması ve içerdiği yüksek C vitamini oranı sayesinde akciğer kanserini riskini azaltıyor.sözcü gazetesinden iktibas edilmiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Mürsafi Nedir Nelere İyi Gelir Adeti Düzenler mi?

 mürsafi nedir nelere faydalıdır mürsafi adeti düzenliyor mu mursafi kurt düşürür mü mursafi öksürüğü keser mi mursafi spazm çözer mi...

Kapat