Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Şaar’ul-gıcal Nedir Nelere Faydalıdır

şaar’ül-gıcal nedir nelere iyi gelir şaar’ül-gıcal Baldırı kara mıdır saçlara iyi gelen bitkiler şaar’-gıcal kısırlığa iyi gelir mi Adet düzenleyen bitkiler…

Latincesi: Adiantum capillus-Veneris.dir. Eğreltiotugillerden; nemli yerlerde yetişen otsu bir bitkidir. Boyu yirmi beş ile kırk santim arasında değişir. Yaprakları at yelesini andırır. Yurdumuzun hemen hemen her yerinde nemli ve kayalık yerlerde yetişir. İyisi dallarının siyahlığı kırmızıya yakın olanı, yaprağı yeşil olanıdır. Yaprakları kullanılır. Halk arasında, Hınta-i sevda, Şaar’ul-gıcal, Karabaldır, Fujer, SU SÜMBÜLÜ-VENÜS AĞACI-HİNT ÇÖREK OTU gibi isimlerle bilinir.

Şaar'ül Gıcal Boğaz Ağrısına iyi geleir mi

FAYDALAR: 70-75 gram kurutulmuş baldırı kara yaprağı bir litre su içerisinde demlenir bu su ile saçlar yıkanırsa saçları gürleştirir. İdrar söktürür. Böbrek ve mesane taşlarını düşürür. Nezle,grip ve soğuk algınlığında hastayı rahatlatır.

Şaar'ül Gıcal Kısırlığa iyi Gelir mi

Dalak ve sarılık hastalıklarına faydalıdır. Kısırlığa, saç kırana, boğmacaya, Aybaşı düzensizliklerine, göğsü yumuşatıp balgamı söktürmeye çok faydası vardır.

Şaar'ül Gıcal Nasıl bir Bitkidir

Dökülerek azalmış olan saçlara Ladin yağı, mersin yağı ve sirke ile karıştırılıp pişirilerek her gün friksiyon yapılıp saç bununla taranırsa bir müddet sonra saçların yeniden çıktığı ve zayıf saçların kuvvetlendiği görülecektir. UYARI: Fazlası dalağa zarar verir.

Şaar'ül-Gıcal Saç dökülmesiini önler mi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cildi Parlatır Canlandırır Lekeleri Yok Eder

bakla nedir nelere iyi gelir bakla cilde faydalı mı bakla cilt lekelerini yok eder mi bakla guta iyimi geliyor öksürüğe...

Kapat