Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Papatyanın Faydaları (Damarlara İyi Geliyor)

papatyanın faydaları damarlara iyi gelen bitkiler sinirlere iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Anthemis arvensis dir.Ülkemizin her bölgesinde yetişir.Çok çeşitli türleri vardır.Yaprakları, çiçekleri ve tohumu kullanılır.Halk arasında SIGIR GÖZÜ-SIĞIR PAPATYASI-UKHUYAN Olarak da bilinir.

1-Sarılığa ve ödemlere karşı etkilidir çayı göğsü yumuşatır, balgamı söktürür, Sinirleri teskin eder,idrarı artırır,safra söktürür.

2-Damar tıkanıklıklarını açar damarları genişletir iştah açar,ciğerlere faydalıdır.Makat ve rahim urlarına iyi gelir.Lapası basura için etkilidir.

3-Eczacılıkta ve halk arasında Mayıs Papatyası en çok kullanılan çeşididir.Çayı ateş düşürücü İshal ve gaz giderici,Boğaz ve bademcik ağrılarını giderir.

4-Yüzdeki kırışıklık ve sivilceler için iki bardak süt içerisinde yarım bardak papatya on beş dakika kaynatılarak süzülür papatyalı bu karışım cilde maske olarak uygulanır,iki saat sonra cilt ılık suyla temizlenir. Bu maske haftada üç defa yapılmalıdır.

papatya bitkikurdu

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Meryem Elmasının Faydaları (Hamileliğe İyi Geliyor)

meryem elmasının faydaları hamileliğe iyi gelen bitkiler saçkırana iyi gelen bitkiler...

Kapat