Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Palamut Ağacı Nedir,Faydaları Nelerdir ?

palamut ağacı şifalı bitkiler kuvvet veren bitkiler kalbe iyi gelen bitkiler basura iyi gelen bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler…

Latincesi:Kuercus ilex dir.Dağlarda ormanlık ve ağaçlık bölgelerde,kurak yerlerde yetişir.bir kaç çeşidi vardır.Halk arasında PELİT-PERNAR AGACI-SİNDİYAN AGACI olarak da bilinir.Yaprağı ve meyvesi kullanılır.

1-Yaprağı İltihaplı yaralara yakı gibi konulursa faydası görülür, basura da iyi gelir. İnek sütü ile pişirilip yenirse zehirlenmeleri önler. Vücudun herhangi bir yerinde meydana gelen kanamalara dövülmüş meyveleri sürülürse kanamayı hemen durdurur.

2-Yaprağının suyu kan tükürmeye, bağırsak yaralarına, iyi gelir, ciğeri kuvvetlendirir, ciğer ağrısını geçirir, mesanede oluşan taşları eritir, yakılarak elde edilen külü fitil yapılarak rahim yoluyla kullanılırsa rahim akıntısını keser. Yine bu kül yayılan yaralara serpilirse bu yaraların yayılmasını önler.

palamut ağacı

Konu Aramaları:

mazi,palmut aci,pelit ağacı meyvesi faydaları,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Patatesin Faydaları Nelerdir ?

patates şifalı bitkiler karaciğere iyi gelen bitkiler cinselliğe iyi gelen bitkiler kalbe  iyi gelen bitkiler kuvvet veren bitkiler...

Kapat