Ökse Otunun Faydaları Nelerdir ?

ökse otu damar sertliğine iyi gelir mi saraya ökse otu faydalı mı rahim akıntısına ökse otu iyimi geliyor…

Latincesi: Loranthus europoeus-Viscum Album dur.Ökse otu familyasından olup,Zeytin,Armut,Badem,Kavak,Meşe,Ardıç ve çam ağacının üstünde yetişen yaprağı zeytin yaprağına benzeyen tırmanıcı ve asalak bir bitkidir.Halk arasında BURÇ AĞACI-GÖKÇE AĞAÇ olarak da bilinir.Yaprakları,çiçekleri ve dalları kullanılır.

1-Ökse otu, incirle pişirilip şurubu içildiğinde öksürüğü ve boğmacaya iyi gelir, dövülüp usaresi çıkartılarak içilirse Damar sertliğine ve kan tükürmeye faydalıdır. Yüksek tansiyona, sara ya, düzensiz kalp atışına iyi gelir.

2-Kendir ile karıştırılıp macun haline getirilerek kulak diplerindeki müzmin ve iltihaplı yaralara sürülürse bu yaraları iyileştirir. Hamam otu ve üzüm şırası ile karıştırılarak hasta tırnaklara sürüldüğünde iyileştirir ve kuvvetlendirir.Ökse otunun öz suyu kadınlardaki rahim akıntılarını giderir.

 

 

Konu Aramaları:

çam burcunun faydaları,çam burcu,çam purçu,çam ağacında yetişen bitki,ardıç burcunun faydaları,çam purcunun faydaları,ağaçtaki burç ne ye faydalı,sifali bitkiler ardıç burçu,badem burcunun faydaları,cam agacinda cikan ot,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Öd Ağacı Nedir,Faydaları Nelerdir ?

öd ağacı şifalı bitkiler basura iyi gelen bitkiler meniye iyi gelen bitkiler karaciğere iyi gelen bitkiler...

Kapat