Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Nar Çekirdeği Yağı Nelere Faydalıdır

nar çekirdeği yağı gençleştirir mi nar çekirdeği yağı cilde iyi gelir mi nar çekirdeği yağı sivilceleri kurutur mu nar çekirdeği yağı cilt kanserine iyi gelir mi…

Yaşlılığı tersine çeviren yağ olarak bilinen nar çekirdeği yağı, cilt kanserine karşı ‘güvenli’ ve etkili koruyucu ajan olarak potansiyeli vurgulamaktadır. Nar, bilinen fonksiyonel gıdalar arasında ilk sıraya yerleşme yolunda hızla ilerlemektedir. Nar çekirdeği yağı alanında yapılan çalışmalar çok yeni olmasına karşın, alınan başarılı sonuçlar bu yağın önemini ve yağa duyulan ilgiyi tüm dünyada artırmıştır. Yapısında, Punicic asitin yanı sıra % 0,6 oranında antioksidan özellikteki polifenoller, yüksek oranda da E Vitamini bulunmaktadır.

Nar çekirdeği yağı cilde canlılık verir

Nar çekirdeği yağı üç çift bağ içeren konjuge yağ asitlerini (CLA ) yapısında bulunduran ender bitkisel kökenli yağlardandır. Nar çekirdeği yağının meme kanserinde kanserli hücrelerin kendi kendini yok etmesini (apoptosis) teşvik ettiği yolunda bulgular ortaya koymuştur. İki hafta boyunca günlük 120 mg. nar çekirdeği ekstraktı tüketen yüksek tansiyon hastalarında bu süreç sonunda sistolik kan basınçlarında % 5’lik düşüş tespit edilmiştir. Dermatolojik bilim adamlarının çevresel etkilerin ve yaşlanma göstergelerinin derideki tahribatının tedavisi için yaptıkları klinik denemeler de Nar çekirdeği yağının cilt kanserine karşı ‘güvenli’ ve etkili koruyucu ajan olarak potansiyeli vurgulamaktadır.

Nar Çekirdeği Yağı Hücreleri Yenilermi

Kozmetik Ürün Olarak Nar Çekirdeği Yağı: Nar çekirdeği yağı dermatolojik kullanımlar için botanik bazlı bir kozmetik olarak tanımlanmaktadır. Nar çekirdeği yağının, E vitamini ve polifenol içeriğinin zengin oluşu nedeni ile, doğrudan cilt bakımında kullanılabilmektedir. Cildin gereksinimlerini karşılamak yanında, cildi yenileyici “rejeneratif” özelliği de bulunmaktadır. Bu özelliğinden ötürü çok kullanılan Nar Çekirdeği Yağı cildi serbest radikallere karşı koruyarak cilt dokusunun daha pırıltılı ve elastik görünmesine katkıda bulunmaktadır.

Nar Çekirdeği Yağı Cildi yeniden yapılaıdırıyor mu

Farklı bir güzellik iksiri olan Nar çekirdeği yağı, bakımsızlık, yaş ve hava etkilerinden dolayı bazı maddeleri kaybetmiş ve yıpranmış ciltler için “acil çözüm” olarak görülmektedir. Nar çekirdeği yağı, bu ciltlerin onarımı, beslenmesi, nemlendirilmesi ve cildin elastikiyetinin geliştirilmesinde olağanüstü sonuçlar verebilmektedir. Nar

Nar Çekirdeği Yağı Kırırşıklıkları Giderir mi

Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları: Nar çekirdeği yağı derinin dış kısmında bulunan keratinosit hücrelerini uyarır. Bu hücrelerin vücuda ve saça rengini vermesi özelliği vardır. Sağlıklı ve genç bir görünüme sahip ciltler için parlaklık tene canlılık verir. Nar çekirdeği yağı cilde canlılığı için rengini verecek olan hücrelerle etkileşime geçip gençleşmeyi sağlar. Cilde yararı olan doğal ürünlerin bazılarında asidik maddeler mevcuttur. Asit içeren ürünler özellikle hassas ciltler açısından tahriş tehlikesine yol açar. Nar çekirdeği yağı ise yağlı ciltlerde de kuru ciltlerde de kullanıma uygundur.

Nar Çekirdeği Yağı Nelere faydalı oluyor

Akne oluşumuna yatkın cilt tiplerinde uygulandığında akne kurutma özelliğine sahiptir. Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarından muzdarip insanlar için nar çekirdeği yağı rahatlatma etkisi gösterir. Kullanımı sonrasında kaşıntıyı ve kızarıklığı hafifletir. Hücre içerine direk etki ederek cilt beslenmesinin yolunu açar. Doğum kontrol hapları hassas ciltlere sahip kadınlarda cilt sorunlarına yol açabilmektedir. Bu sorunlar ciltte kaşınmaya sebebiyet veren sivilceler, yüzde veya ten üzerinde kötü bir görünüme yol açan kızarıklıklardır.

Nar Çekirdeği Yağı Saçlara Faydalımı

Nar çekirdeği yağının kızarık bölgeye uygulanması sonrası bu sorunların ortadan kalktığı gözlemlenmiştir. Stres ve uykusuzluk kaynaklı oluşan göz altı morluklarına en iyi çözümlerden birisidir. Hayatınızdan stresi uzaklaştırıp uyku düzeninizi sağladıktan sonra pamuk yardımıyla ve dikkatli şekilde gözünüzün içine kaçırmadan nar çekirdeği yağını sürmeniz göz altı morluklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Nar Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanır? Nar çekirdeği yağının iki türlü kullanım imkanı vardır; içten ve dıştan. Çeşitli firmalar doğanın bu faydalı meyvesinin içeriğini haplara sığdırmışlardır. İçten kullanım bu haplar yoluyla ya da 7-8 damla nar çekirdeği yağının bir çay bardağı suyla ya da kesme şeker üzerine damlatarak yeme yoluyla gerçekleşir. Dıştan kullanımda ise parmak uçları ile alınan yağ deriye masaj yollu bir şekilde yedirilerek gözeneklere ulaştırmaktır. Masaj yoluyla yağın deri altına nüfuzu daha kolay bir biçimde gerçekleşir.

Keten yağı cilde Faydalımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Genç Ve Sıkı Bir Cildin Sırrı Üzüm Çekirdeğinde

üzüm çekirdeği yağı cilde iyi gelir mi üzüm çekirdeği yağı kolesterolü dengeler mi saçlara üzüm çekirdeği yağı iyi gelir mi...

Kapat